Spania Romaneasca on Facebook

Autor Subiect: masina inscrisa in romania  (Citit de 3625 ori)

0 Membri și 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline martin_38

• Membru
  • *
  • Mesaje postate: 5
masina inscrisa in romania
« : 23 Aprilie , 2010, 23:44:34 p.m. »
daca vin in spania cu o masina inscrisa in romania si a-mi expira itp-ul din romania pot face itp-ul in spania?sau asigurarea?una la mana si a doua daca a-mi cumpar o masina din germania o pot anscrie in spania fara probleme? multumesc anticipat!

LooneybinCEO

• Vizitator
Răspuns: masina inscrisa in romania
« Răspuns #1 : 02 Mai , 2010, 01:24:56 a.m. »
daca vin in spania cu o masina inscrisa in romania si a-mi expira itp-ul din romania pot face itp-ul in spania?sau asigurarea?una la mana si a doua daca a-mi cumpar o masina din germania o pot anscrie in spania fara probleme? multumesc anticipat!

Daca cumparati o masina din Germania, sigur se poate inregistra usor in Spania. La restul intrebarilor.....mai bine tac ca nu sunt sigur.

Bafta!

Offline traducator

• Plutonier
  • Mesaje postate: 28
    • Cabinetul Traducatorului
    • Adresa de email
« Răspuns #2 : 04 Mai , 2010, 18:11:40 p.m. »

Chiar daca e inscrisa in Romania, poti inscrie masina in Spania, daca esti aici rezident. Mai mult, legea te obliga s-o inscrii in 3 luni.

Spania Romaneasca

« Răspuns #2 : 04 Mai , 2010, 18:11:40 p.m. »