Spania Romaneasca on Facebook

Autor Subiect: asistenti medicali in spania  (Citit de 1234697 ori)

0 Membri şi 4 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline erofei nina

• VIP
  • Mesaje postate: 376
    • Adresa de email
Rspuns: asistenti medicali in spania
« Răspuns #300 : 24 Noiembrie , 2009, 15:42:06 p.m. »
nasol rau de tot..eu mi-am depus actele pe la inceputul lui septembrie...  :-[ s-au dus  sperantele mele...si noi astia cu dosarele de dupa septembrie cand vom fi bagati in seama...??? ne va veni si noua randul?..

Offline ramona-elena

• VIP
  • Mesaje postate: 501
  • Gen: Femeie
« Răspuns #301 : 24 Noiembrie , 2009, 15:51:49 p.m. »
imi pare tare rau ankutel,nina...si toti ceilalti in aceeasi situatie,dar nu fiti triste,o sa vina si randul celor care au depus actele dupa septembrie.luati-o pozitiv...aveti mai mult timp sa va pregatiti.
cat despre scrisorile referitoare la masurile compensatorii,nu zicea cineva(nu imi aduc aminte cine)ca vom primi scrisorile saptaman ce a trecut?cum ca d-na margarita lucreaza la redactarea lor?a trecut "saptamana trecuta" ;D,este o noua saptamana...marti...si nimeni nu a primit nicio scrisoare?nu mai am rabdare....ma uit in posta de 3 ori pe zi ;D...ce stresant!!!!
« Ultima Modificare: 24 Noiembrie , 2009, 15:59:25 p.m. de ramona-elena »
"Cauta sa ajungi un soare si atunci o sa te vada toata lumea"-(Sthendal)

Offline erofei nina

• VIP
    • Adresa de email
« Răspuns #302 : 24 Noiembrie , 2009, 16:14:00 p.m. »
ms...Ramona  :-[..poate ca asa a fost sa fie...daca o sa intram la masuri compensatorii mai tarziu o sa invatam din experienta voastra, a celor care vor fi primii ( daca veti mai intra pe forum dupa ce obtineti recunoasterea)...Ramona, ziceai ca verifici cutia postala de 3 ori pe zi...eu am ajuns sa fiu dependenta de acest forum (intru de cate ori trec pe langa laptop sa vad daca a aparut ceva nou..uneori si la intervale de 15 min :P ) ca sa nu mai zic ca azi am visat ca am primit ,,denegado,, si uite ce veste primesc...ca nu am depus actele la timp...nu e nici un psiholog pe aici... ;) ???
  sa sti ca m-am gandit si eu la faptul ca ar fi trebuit sa primeasca cineva pana acum scrisoarea de care zicea Margarita dar din cate vad nimik...nasol...

Offline lorelai-39

• Membru
  • *
  • Mesaje postate: 5
    • Adresa de email
« Răspuns #303 : 24 Noiembrie , 2009, 16:26:11 p.m. »
Buna seara , eu revin cu vesti..cred ca bunicele, va rog sa cititi acest interviu a unei persoane care lucreaza la Ministerul educatiei in Madrid, interviu luat de catre ziarul NOI IN SPANIA, adresa este:www.noiinspania.com
Eu sunt din Madrid( Usera), astept raspunsul ptr recunosterea profesionala de 1 an si 3 luni, vechime 15 ani in neurologie..asa ca...sper.
Un saludo.
adresa de correo ptr cine doreste sa vb cu mine: liloanta_2004@yahoo.com
Intru pe net dupa ora 19 sau in weekend.

Offline ramona-elena

• VIP
« Răspuns #304 : 24 Noiembrie , 2009, 16:29:11 p.m. »
nina nu esti singura dependenta de forum,eu daca nu ma ocup de fetita mea sunt cu laptopul in brate conectata non-stop pe spaniaromaneasca :(.si eu ma gandeam daca vom mai intra pe acest forum dupa ce primim recunoasterea...sper sa nu uitam ca desi nu ne cunoastem personal am trecut toti/toate...(nu stiu cate persoane masculine:)se afla pe acest forum...dar sa nu-i uitam si pe ei) prin emotiile acestor tramite interminabile pt a obtine recunoasterea.eu promit ca atunci cand o sa am recunoasterea si voi obtine un loc de munca(sper cat mai repede)sa deschid un nou subiect(asistente medicale ROMANCE in spania:))unde sa ne intalnim sa impartasim din experiente...sa ne sustinem ca si pana acum...

Offline ramona-elena

• VIP
« Răspuns #305 : 24 Noiembrie , 2009, 16:44:49 p.m. »
multumim lorelai pentru indrumarea catre www.noiinspania.com pt a citi acel interviu desi eu tocmai l-am citit si nu ma bucura  cu nimic...ma aflu in aceasi stare :(...bla-bla-bla-bla.....era si cazul sa faca un sistem care sa-ti permita sa vezi singur in ce stadiu se afla solicitarea de recunoastere nu sa dai telefoane peste telefoane la minister sau sa astepti zile in sir un raspuns de la o consulta electronica.
sa vina odata "la dichosa carta"cu masurile compensatorii!!!

Offline tila

• General-maior
  • **
  • Mesaje postate: 213
    • Adresa de email
« Răspuns #306 : 24 Noiembrie , 2009, 22:57:41 p.m. »
fetelor eu am sunat  la Madrid in octombrie inainte sa depun actele si mi-a explicat o d-na ca vor fi niste examene pt.ca noi avem o carenta de materii, insa  eu nu imi aduc aminte sa-mi fi spus ceva de luna septembrie.Mi-a spus doar ca recunoasterea dureaza in jur de 1an si jumatate si ca vom avea un profesor "encargat"cu aceste examene.Eu incerc sa nu disper pt. ca o sa vina randul sa se recunoasca diplomele la toata lumea indiferent cand s-au depus actele.Astept si eu raspunsul prin coreos.Cand am depus actele la subd. del gov.domnul care era,mi-a spus ca "cam de vreo 3 ani nu a mai auzit pe nimeni sa ii iasa titlul omologat si aproape zilnic vin persoane pt.aceasta problema.cu omologarea sau recunoasterea titlului" Ma gandesc ca ei au o limita deocamdata pt. "culegerea" actelor si rezolvarea lor.Nu stiu ce sa mai zic,insa trebuie sa privim partea pozitiva: avem mai mult timp de studiat.Cine va mai primi vesti va rog sa le postati si eu sunt dependenta de ordenador.Ne trebuie rabdare,nu e usor sa asteptam,dar este imposibil sa nu se recunoasca.chiar daca vom fi nevoiti sa dam examene sau sa mai facem scoala.Ramona ai o dulceata de fetita sa-ti traiasca.Sa auzim de bine.

Offline ANCUTA

• Plutonier
  • Mesaje postate: 37
    • Adresa de email
« Răspuns #307 : 24 Noiembrie , 2009, 23:21:43 p.m. »
Buna tuturor, am citit si eu interviul ,toata lumea asteapta cu sufletul la gura scrisoarea ,,magica", ca si mine. In mare stim cam despre ce e vorba :examen, eu una sunt cam speriata putin pe de o parte ,dar pe de alta parte ma bucur ca in sfarsit au luat o decizie, deja incepeam sa fac alergie cand  auzeam mereu acelasi raspuns de la Minister ,,nu stim nimic,nu va pot spune nimic",orice intrebam de fiecare data primeam acelasi raspuns. Sper sa trecem cu bine peste acest examen. Va pup ! :)

Offline cameliamary

• Plutonier-major
  • Mesaje postate: 63
    • Adresa de email
« Răspuns #308 : 25 Noiembrie , 2009, 11:17:05 a.m. »
Buna fetelor,am citit si eu interviul si sa va spun drept nu m-a incintat...vorbe...de vorbe sintem deja pina peste cap ...sa faca naibii ceva ca innebunim de atita asteptare....eu nu am primit inca scrisoarea in schimb am primit un email de la avocatul care mi-a solicitat omologarea ca auxiliar spunindu-mi ca mi-a iesit credentialul ...i-am raspuns ca deocamdata astept sa vad ce iese cu masurile compensatorii ptr ca eu sint ASISTENTA NU INFIRMIERA >:(asa ca voi astepta scrisoarea magica ....va rog din suflet cel care o primeste primul sa o posteze neaparat pe forum ca ,asa este sintem deja dependenti de ordenador...de forum ...eu una in fiecare zi deschid forumul in speranta ca a mai aparut ceva nou si bine ...SPERANTAAAAAAAAAA....va pup si sa ne auzim cu bine la examen...

Offline ankutel

• Colonel
  • Mesaje postate: 170
« Răspuns #309 : 25 Noiembrie , 2009, 14:58:20 p.m. »
buna fetelor.uite am o veste buna!!!!am sunat la margarita azi sa vad ce se intampla ce noi cei care am depus dupa 1 septembrie si... mi-a zis ca de noi astia care am depus dupa septembrie se ocupa ministerul de sanatate  de cei care au depus pana in septembrie se ocupa ministerul educatiei....si ca s am aconving am sunat la ministerul de sanatate si intradevar asa este numai c aeu am depus pe 11 luna asta si inca dosarul meu nu a ajuns la ei dureaza 15 zile ca s aajunga la ei.si mi-au spus ca in 3 4 luni daca am toate actele o sa primesc recunosterea daca nu o sa beneficiez de masuri compensatorii.sunati si voi sa vedeti daca dosarul  e la ei la minister va pooop .Ma bucur ca suntem asa multe pe forum si ca ne ajutam,deci fetelor scrieti aici tot ca sa fim informate...ca doar de romanul se descurca oriunde nu??????????? poop pt ramona esti o bomboana multumim uite id meu de mess daca vrei s avb pe mess kynderica_anca

Offline ramona-elena

• VIP
« Răspuns #310 : 26 Noiembrie , 2009, 00:03:21 a.m. »
am vazut mesajul tau tila cum ca ai primit denegado...dar apoi a disparut din forum...nu il mai pot vizualiza..ce ciudat ??? ??? ???

tila imi pare tare rau...te inteleg foarte bine prin ce treci dar poate chiar este vb despre omologare si nu recunoastere mai ales ca zici ca ai depus in octombrie...nu cred sa iti fi dat denegado la recunoastere atat timp cat ei lucreaza la masurile compensatorii.nu dispera,fii pozitiva,ai sa vezi ca totul o sa fie bine.eu ma rog pt tine si iti tin pumnii.

Offline tila

• General-maior
  • **
    • Adresa de email
« Răspuns #311 : 26 Noiembrie , 2009, 13:25:10 p.m. »
Multumesc pt, incurajari Ramona.Intr-adevar astazi am primit oficial scrisoarea de la Madrid cu" denegado"pt.OMOLOGARE.Sunt putin mai linistita,ca nu este vorba de recunoastere,insa am sunat-o astazi pe d-na Margarita de vreo 4 ori si nu imi raspunde nimeni la telefon.O sa mai incerc si maine macar sa stiu pe unde este dosarul meu Nu mai stiu ce sa fac.

Offline cameliamary

• Plutonier-major
    • Adresa de email
« Răspuns #312 : 26 Noiembrie , 2009, 15:25:12 p.m. »
buna fetelor,tila imi pare rau ptr raspunsul denegat stiu cum e ptr ca si eu l-am primit dar trebuie sa fim optimiste si sa speram ca ne ies masurile cu recunoasterea  :o...eu astept sa vad cind primim multasteptata scrisoare de la minister caci si eu am sunat astazi toata dimineat la margarita si  ??? ??? ???...nimic...as fi vrut macar sa vad daca a primit carta de la mine unde spuneam ca ma intereseaza masurile compensatorii. :-[eu maine muncesc dimineata asa cacnu pot sa sun dar te-as ruga daca reusesti tu pina la urma sa vorbesti cu ea sa intrebi daca au inceput sa trimita la cineva acea scrisoare...sau daca e vreo programa ceva dupa care sa ne pregatim ca pina in ianuarie nu mai e nimic ...va pup si sa speram ca saptamina care vine cel putin citva dintre noi sa posteze vesti noi si bune.. :D

Offline Mihaela c

• Sublocotonent
  • Mesaje postate: 99
    • Adresa de email
« Răspuns #313 : 26 Noiembrie , 2009, 17:56:07 p.m. »
buna¿sunt noua pe forum;si totusi veche.....am citi tot ce spuneti si va urmaresc in continoare.Ceea ce spuneti ma dispera. N elinistile voastre sunt si ala mele.....da;sunt si eu ca si voi.Cu aceeasi diploma ,cu aceleasi vise si deziluzii....Eu nu mai cred in minuni, dar nu mi-e indiferent. Dar ce pot face?astept ca si voi sa se intimple minunea.acum sunt in faza de a studia altceva aici;dar in nici un caz nu voi lucra ca auxiliar de emergencia.Nu accept asta.Am sunat zilele trecute la MS si ei mi_au spus ca nu stiu nimic de nici un examen in ianuarie.voua cine va spus?si cine e Margarita?si care e nr de tel?eu am trimis actele la min.san (dupa un raspuns nefav le la min educ pol y deport),in septembrie si mi_au spus ca dureaza 3-4 luni;deci mai am de asteptat 1-2 luni.Ce mai conteaza.......Au trecut 1 an si 4 luni.Si am pierdut un monton de locuri de munca.Ultimul a fost saptamina trecuta. LA DRACU.......MA SIMT CA O PR....CU DIPLMA¿ C e mi se pare cel mai trist este ca oriunde intreb ,mineni nu stie nimic.PA.

Offline deutza_deea

• Plutonier
  • Mesaje postate: 43
« Răspuns #314 : 26 Noiembrie , 2009, 17:58:17 p.m. »
pe mine m-ati descurajat complect !si eu sunt obsedata de casuta postala ori de cateori trec pe langa ea ma uit sa vada daca daca nu cumva e ceva! am inteles ca incepand de cu generatia care a terminat anul acesta nu se mai cere acea Recomandare deoarece programa este in conformitate cu noile legi! Este adevarat?Ma poate lamuri cineva?

Offline ramona-elena

• VIP
« Răspuns #315 : 26 Noiembrie , 2009, 21:11:56 p.m. »
bine ai venit pe forum 123456 :)
nu este vb de minuni ci de rabdare....cat despre examenul din ianuarie nu este oficial inca de aceea ti s-a spus ca nu se stie nimic...in interviul de pe www.noiinspania.com acel domn intervievat spune ca vor fi aplicate masuri compensatorii la inceputul anului 2010 dar nu specifica in ce luna...asa ca poate fi si februarie ....si martie....speram sa nu se lungeasca prea mult....
d-na margarita lucreaza la mec din cate am inteles si ea pregateste faimoasele scrisori cu informatii privind masurile compensatorii.
iar daca zici ca ne-ai urmarit de la inceput gasesti undeva in forum nr.de tel...nici eu nu stiu pe unde....
si o rugaminte...fara sa mi-o iei in nume de rau....lasa-l pe dr...u....la locului lui la caldurica ;D (eu una urasc cuvantul asta...aduce ghinion)...hai mai bine sa fim pozitive(i) si ai sa vezi ca o sa triumfam!
bafta!
« Ultima Modificare: 26 Noiembrie , 2009, 22:32:40 p.m. de ramona-elena »

Offline tila

• General-maior
  • **
    • Adresa de email
« Răspuns #316 : 26 Noiembrie , 2009, 22:43:24 p.m. »
Buna fetelor,despre ce carte spui ca ai trimis, Camelia la d-na Margarita?Trebuie sa trimiti vreo carte si sa specifici ca esti interesat de masurile compensatorii?Nu intram automat in aceasta "tormenta "in momentul cand depunem actele la sub.del gov.pentru recunoasterea titlului de "enfermera responsable de cuidados generales"??Ce carte vor sa mai trimitem si unde?Doamne,sunt disperata.

Offline Gabitza

• Plutonier
  • Mesaje postate: 30
« Răspuns #317 : 26 Noiembrie , 2009, 23:05:43 p.m. »
 CARTA adica scrisoarea.Poop. Animo fetelor, om trece si peste asta!!

Offline negrila

• Plutonier-major
  • Mesaje postate: 74
« Răspuns #318 : 26 Noiembrie , 2009, 23:33:26 p.m. »
*RAMONA.......as vrea sa iti multumesc pentru ceea ce esti!imi dai animooooooo!inca o data ne~ai aratat prin atitudinea ta,cum ar trebui sa gandim!sa iti dea Dumnezeu sanatate !tie si la toti cei dragi tie!

danadinu

• Vizitator
« Răspuns #319 : 27 Noiembrie , 2009, 07:34:33 a.m. »
buna!tila, imi pare tare rau ca ai primit denegado,dar pt omologare nu se mai poate face nimic?intrebati daca nu se pot convalida partial studiile,si unde se poate face asta.eu am citit pe undeva ca si asta e posibil,asa ca interesati-va si nu va dati batute!............nu a primit nimeni scrisoarea??? :o :(

Offline erofei nina

• VIP
    • Adresa de email
« Răspuns #320 : 27 Noiembrie , 2009, 13:09:30 p.m. »
cam dubioasa treaba cu scrisorile mult asteptate..;cred ca atunci cand vor veni nu va scrie decat ceva de genul : "nu indepliniti conditiile necesare pentru recunoasterea automata...bla...bla..bla...DAR  intrati la masuri compensatorii... care urmeaza sa se stabileasca (cand...numai D-zeu stie)". S-a vehiculat chiar de catre Margarita ideea cu examenul dar tot ea spune ca nimik nu este oficial...si uite asa ne-a mai potolit...au simtit ei un pic de presiune din partea noastra si au gasit o modalitate sa ne mai tina pe loc. Faptul ca nu mai raspunde la telefon pe mine deja ma nelinisteste...pana acum trebuia sa apara cel putin o scrisoare...Margarita...Margarita...nu te ti de cuvant..rusinik!

Offline ramona-elena

• VIP
« Răspuns #321 : 27 Noiembrie , 2009, 13:13:58 p.m. »
multumesc negrila din suflet...si voua tuturor numai bine!!!
tila din cate am inteles eu d-na margarita a sfatuit sa trimita scrisoare la minister pe cei care nu au atasat la dosar recomandarea de la ministerul sanatatii din romania.cineva la un moment dat(nu imi aduc aminte cine)scria pe forum ca i s-a cerut certificatul de drepturi castigate(5 ani lucrati in ultimii 7)si cum nu indeplinea conditiile pt a obtine acest certificat a lasat-o balta...in schimb ar fi trebuit sa trimita RECOMANDAREA.se intelege ca cei care au depus recomandarea intra automat in masurile compensatorii care nu...trebuie sa trimita urgent o scrisoare la minister in care sa specifice ca vor sa intre in aceste masuri.
pt.omologare am inteles ca se poate obtine titlul de auxiliar de enfermerie(grado medio) titlu care din cate stiu eu te poate ajuta sa te inscrii la alte cursuri de grado superior,asta ca sa nu echivalezi bacul.
cat despre convalidare eu nu am auzit nimic dar mi se pare logic sa se recunoasca partial studiile si sa continui cu ce lipseste.....multumim dana pt idee...eu una nu m-am gandit dar este o solutie.sa vedem ce rezolvam cu recunoasterea si apoi ne interesam de convalidare....MERGEM PANA LA CAPAT!!!!

Offline ramona-elena

• VIP
« Răspuns #322 : 27 Noiembrie , 2009, 13:15:36 p.m. »
nina nu trebuie sa te nelinistesti...destul stres am avut pana acum si o sa mai avem poate....e chestiune de rabdare....dupa cum spuneam ieri masurile compensatorii se pot aplica fie in ianuarie....fie in februarie....fie in martie....dar se vor aplica....trebuie sa asteptam....suntem satule dar nu ne ramane altceva de facut decat sa asteptam!!!!!

Offline BETTY

• Plutonier-major
  • Mesaje postate: 61
    • Adresa de email
« Răspuns #323 : 27 Noiembrie , 2009, 13:35:31 p.m. »
Buna despre convalidare parciala de studii extrajere face referinta mie cind mi-a venit scrioare cu denegat de la ministerul invatamintului am fost la universitate si mi s-a spus ca se poate face doar ca trebuie o programa analitica cu toate materiile cu care am studiat 3 ani si ori cum nu se poate face nimic pentru ca ei au planul bolonia de anul acesta si au studii universitare iar pe diploma noastra scrie scoala postliceala nu este scoala universitara dar merita sa intrebati eu am intrebat si mi sa spus ca atunci cind se face referire la convalidare partiala de studii estajere se face referire la STUDII UNIVERSITARE deci de prezent,cu planul prezent de studii universitare nu cu planul pe care l-am studiat noi acum X ani.

Offline BETTY

• Plutonier-major
  • Mesaje postate: 61
    • Adresa de email
« Răspuns #324 : 27 Noiembrie , 2009, 14:07:15 p.m. »
Despre masurile compensatorii cred ca este "praf in ochii"eu cind am aflat despre masuri am pus nr de tf pe forum ca sa intrebam mai multe persoane ca sa nu fiu mintita nu mai eu  dar s-a dovedit sa fie o minciuna la nivel national.Acum nu mai raspund la telefon nici nu mai stiu ce sa mai cred daca o sa reusim sa fim asistenti in Spania,am inceput sa cred ca isi batjoc de noi a mai trecut o saptamina si nimeni nu a primit nici o scrisoare.Cum se zice speranta moare ultima cred ca o inceput sa moara si nu trebuie sa-mi mai fac iluzii.Sintem ROMANI si asta spune tot nu cred ca se intimpla cu alte persoane din alt stat membru U.E.

Offline negrila

• Plutonier-major
« Răspuns #325 : 27 Noiembrie , 2009, 14:29:29 p.m. »
Eu una nu cred ca o persoana care lucreaza la MINISTER ar putea sa minta in halul asta!betty stiu ce simti pt ca intr~un fel sau altul suntem toate in aceeasi situatie!nu dispera!iar doamna Margarita a dat cam aceleasi detalii la toata lumea ba chiar ne~a indrumat in fiecare caz in parte!si cu articolul din www.noiinspania, cum ramane?

Offline ankutel

• Colonel
  • Mesaje postate: 170
« Răspuns #326 : 27 Noiembrie , 2009, 17:11:22 p.m. »
hei fetelor!!!!ce este azi cu voi?
o sa reusim ..daca masurile compensatorii sunt praf in ochi o sa scriem la solvit si daca nici eu nu ne ajuta eu propun sa punem mana de la  mana si s aluam un avocat si sa dam statul spaniol in judecata ce zice-ti????? eu una nu ma las vreau sa fiu asistenta in spania si o sa lupt pana la capat..e greu intradevar dar nu e imposibil...eu am vb cu margarita de 2 ori si ea mia dat nr de la ministerul sanatatii care se ocupa de doasarele celor care au depus dupa septembrie...si eu personal am sunat la ministerul sanatatii si ma cautat in calculator dar actele mele nu au ajuns inca au spus sa revin peste 15 zile...eu cred ca e adevarat..poate o sa dureze mai mult dar o sa fie bine trebuienu???????v apoop si nu mai ganditi negativ c aatragem raul...deci fiti optimiste o sa reusim doamne ajuta

Offline ramona-elena

• VIP
« Răspuns #327 : 27 Noiembrie , 2009, 17:13:22 p.m. »
nu stiu voi fetelor cum ganditi dar negativismul nu este constructiv...nu ne ajuta deloc.nu spun ca eu nu sunt nelinistita...stresata...nervoasa pe situatie dar nu incetez sa sper!betty eu nu cred ca povestea cu masurile compensatorii este o minciuna doar ca aceste masuri trebuiesc studiate....definitivate...nu este chiar atat de simplu...noi vrem si vrem dar trebuie sa ne gandim ca sunt niste oamnei care poate muncesc la asta.nu caut scuze nimanui....doamne fereste si eu sunt intrigata de ceea ce se intampla,dar ma indoiesc ca d-na margarita sa fie o mincinoasa!cat despre telefoane nu stiu de ce nu se raspunde dar nu cred ca doar romanii suna la minister si de aceea nu se raspunde!si nu DOAR NOI ROMANII suntem in aceasta situatie,si alte state se confrunta cu aceeasi problema(bulgarii ca exemplu...)

Offline cameliamary

• Plutonier-major
    • Adresa de email
« Răspuns #328 : 27 Noiembrie , 2009, 17:27:10 p.m. »
Buna fetelor, asa este ramona ,eu am depus dosarul ptr recunoastere in 2008 si nu prezentasem recomandarea (eu am crezut ca daca nu ai 5 din ultimii 7 lucrati nu ti se elibereaza nimic)asa ca o lasasem balta ,iar acum cind astept sa imi vina din tara recomandarea am sunt sa intreb pe margarita si mi-a zis sa scriu o "carta"pe care sa o trimit via correo dar si via email(aceeasi scrisoare) cum ca ma intereseaza masurile compensatorii ptr ca neavind nici o veste de la mine timp de un an  ??? ??? ???ea nu are de unde sa stie ca eu sint intersata  :-\...daca aveti vreuna nevoie correo elctronico de margarita :margarita.lezcano@educacion.es
si ca sa ne lamurim MARGARITA LEZCANO ... este la SUBDIRECTORA DE LA SUBDIRECCION GENERAL DE TITULOS Y RELACIONES CON INSTITUCIONES SANITARIAS,MADRID cautati in internet ca sa va convingeti
VROIAM SA VA MAI SPUN SI ALTCEVA ...saptamina trecuta ,mai exact pe 18  am scris alt email la www.mec.es si am intrebat de "estado de tramitacion "si am primit astazi urmatorul raspuns:  26.11.2009-MEDIDAS COMPENSATORIAS
si ca in cazul in care vreau sa cer si alte informatii sa scriu pe adresa lor .....si gracias por usar este servicio...  deci inseamna fetelor  ca se lucreaza ....trebuie doar sa mai avem putina rabdare  :D :D :D nu mai dureaza mult ... va pup si sa ne auzim cu bine .... aaa  RAMONA ai dreptate cind o sa trecem peste astea si o sa avem recunoasterea sa schimbam numele forumului in ASISTENTE ROMANCE IN SPANIA,.... ;D ;DVA PUP.....PA

Offline negrila

• Plutonier-major
« Răspuns #329 : 27 Noiembrie , 2009, 17:43:29 p.m. »
Asa fetelor!Gandire pozitiva!Stresul dauneaza grav sanatatii!El tratamiento de los pacientes con estres consiste en ....................tomarse las cosas con tranquilidad!Suntem asistente medicale!Va pup

Comunitatea Romanilor din Spania - Spania Romaneasca

« Răspuns #329 : 27 Noiembrie , 2009, 17:43:29 p.m. »