Spania Romaneasca on Facebook

Autor Subiect: asistenti medicali in spania  (Citit de 1534840 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline RalucaOana

• Sergent
  • **
  • Mesaje postate: 11
  • Gen: Femeie
Rspuns: asistenti medicali in spania
« Răspuns #720 : 21 Ianuarie , 2010, 20:43:55 p.m. »
Tila, nu ti-o iau in nume de rau. Nici nu am cum pentru ca la fel gandesc si eu. Stiu ca nici in Spania, nici in Germania, nici in Italia nu curge mierea la robinet si nu ma asteapta nimeni cu bratele deschise. Eu vorbeam doar de posibilitati, cu atat mai mult cu cat am discutat, telefonic, cu reprezentantii de la doua azile, dupa ce ei m-au contactat si pareau interesati de serviciile mele. Asta mi-a dat putin avant, dar nu intr-atat incat sa sper la un miracol. Dar, ca veni vorba, treaba asta tine si de noroc. Se poate intampla ca cineva sa-si caute de munca cativa ani si sa nu gaseasca ce vrea, iar altcineva sa gaseasca in cateva saptamani. Crede-ma ca stiu cazuri.
Oricum, tinand cont ca stiu limba destul de bine (ca sa nu ma laud), ca sunt tanara (24 de ani), cred ca pot incerca sa vad cum e viata in Spania. Si inca ceva... Am posibilitatea, si de fapt am si facut primele demersuri, sa plec in Italia sau Germania. Dar am ales Spania pentru ca imi place aceasta tara din mai multe puncte de vedere si cred ca m-as acomoda si m-as simti mult mai bine decat in celelalte doua, cu toate ca in Germania as castiga mult mai mult. Doar ca acolo am o mare problema, limba.

danadinu

• Vizitator
« Răspuns #721 : 21 Ianuarie , 2010, 21:42:27 p.m. »
raluca oana,eu am inceput ca auxiliar intr-o rezidenta,si pot sa spun ca nu ai nevoie de recunoasterea ca as.med sau ca auxiliar ca sa lucrezi,iar aici poti gasi de lucru ca auxiliar(cel putin in zona in care sint eu),daca spui ca ai studii de "enfermerie",pentru ca le convine sa aiba o persoana care sa aiba idee  de ceea ce face si sa o plateasca la fel ca pe una nepregatita.Dar salariul e destul de mic la privat,iar la stat nu se poate intra fara recunoastere.

Offline deutza_deea

• Plutonier
  • Mesaje postate: 43
« Răspuns #722 : 21 Ianuarie , 2010, 23:40:27 p.m. »
Buna seara fetelor!va urmaresc in fiecare zi in tacere si pe zi ce trece incep sa cred ca ar trebui sa ma orintez spre altceva!Nu stiu Raluca ce sa zic,eu iti dau un sfat: sa nu te entuziasmezi prea tare, pt ca asa am fost si eu inainte sa vin spania,eram ferm convinsa ca o sa imi recunoasca studiile si am sa lucrez imediat dupa ce ajung,dar din pacate in momentul in care am ajuns in spania visele mele au inceput sa se spulbere unul cate unu, am fost si eu la rezidente si am intrebat si mi-am lasat CV, dar mi-au zis ca fara recunoasterea studiilor nu au ce sa vb cu mine!M-am simtit enor de rau! Nu stiu fetelor cum ati reusit sa faceti voluntariat sau sa lucrati ca si auxiliar, pt ca eu am fost la colegiul asistentilor din toledo si mi-au zis sa nu ma risc sa fac ceva si sa ma prinda pt ca ma pot lasa fara dreptul de a practica.Eu nu stiu ce sa mai cred ,sun la minister si nimic, imi spun ca actele sunt acolo si ca sunt "pendiente",apoi de 4 luni tot pendiente sunt, nici macar aceea faimoasa scrisoare nu mi-a venit.Isi bat joc de noi, sau ce naiba?Macar sa imi dea un raspun daca ma pot inscrie si eu la examen,pt ca nici asta nu stiu.Maine dimineata ma duc la minister ,sa vad daca ma baga cineva in seama,pt ca m-am saturat de asteptat!Va pup si noapte buna!

Offline BETTY

• Plutonier-major
  • Mesaje postate: 61
    • Adresa de email
« Răspuns #723 : 22 Ianuarie , 2010, 06:44:23 a.m. »
Buna fetelor vin cu o oarecare informatie si intereseaza pe cineva.Am fost ieri la minister aveam treaba la Madrid si am fost si pe acolo am vrut sa vb personal cu D-na Margarita dar nu m-a primit fara programare asa ca i-am lasat un mesaj la gardian sa ma sune.Adevarat ma sunat doar sint "prietena"cu ei.Dar sa revenim examenul se amina pina pe data de 13 februarie nu e sigur,mi-a zis ca sint probleme organizatorice astepta raspuns de la unele scoli din alte comunitatii ptr examen.Dar cind se va stii se vor trimite scrisorii si se va posta si pe saitul mec.
Ex nu se plateste este gratis,despre practica tutelara deocamdata nu se amina data doar ca nu te plateste si nici noi nu platim nimic totul este gratis,iar din cite am inteles se poate face practica unde vrem noi dar sa fie de stat,ptr cine lucreaza ca auxiliar.
Inca ceva ptr cine este tinar si vrea studieze mai departe cu recunoastera profesionala nu se poate.Ptr ca eu i-am explicat ca am lasat facultatea ptr ex asta si acum nici ex nici nimic,atunci mi-a spus ca nu trebuia sa o las.Dar am intrebat-o ce o sa fim enfermere putem sa dam oposiciones si mi-a zis ca da si daca putem sa facem specializare pe teritoriul spanie si mi-a zis ca da si atunci nu ne putem licentia cine este intersat. Dar i-am zis am studiat 3 ani in R.o si acum alti 4 ani nu mai sint tinara mai bine fac medicina o sa fiu experta in enfermerie.O sa vedem ce o sa fie dupa caea si cu titlurile numai sa ni le dea odata.

Offline BETTY

• Plutonier-major
    • Adresa de email
« Răspuns #724 : 22 Ianuarie , 2010, 06:51:44 a.m. »
Mihaela ma intereseaza ce cu actele de la m.s din spania,am cumnata mea care are actele depuse acolo a terminat in 1998 cu sc.postliceala a lucrat 8 ani in r.o dar nu a primit nici un raspuns a fost la informatii dar nimeni nu stie nimic.Tu unde aai fost si cu ai intrat ptr ca la informatii i-a dat un nr de tf.ca sa sune a sunat si o tipa acra i-a zis ca daca nu a primit nimic are  actele in regula dar  ce se intimpla cu "in regula" ti-le recunosc?Asta nu intelege poate ne poti da un tef. sau cu cine ai vb tu sau cum ai facut tu?Merci

Offline ramona-elena

• VIP
  • Mesaje postate: 501
« Răspuns #725 : 22 Ianuarie , 2010, 09:25:08 a.m. »
maria cristina daca ai toate actele le poti trimite prin posta cu confirmare de primire sa fii sigura ca au ajuns,eu asa am facut.la ridicare trebuie sa mergi personal sau cineva imputernicit de catre tine.fetele aici spun ca doar cu noroc iese certificatul in 2 luni,se pare ca eu am fost norocoasa pt ca mie de la minister,cand am sunat sa intreb de acte,mi-au spus ca mi-l elibereaza in 30 de zile lucratoare si asa a fost.poate acum au prea multe cereri si de asta dureaza mai mult.sa ai mare grija sa nu iti lipseasca NIMIC de la dosar altfel vei astepta foarte mult.
cum am reusit sa ajungem la examen?ma rog sa ne promita un examen ca la el inca nu am ajuns....ne tot duc de nas.am depus dosarele la ministerul educatiei din madrid cu ceea ce ne-au solicitat(mie mi-au cerut diploma tradusa,copie pasaport,recomandare de la min sanatatii din ro si o cerere tip)pt a obtine recunoasterea titlului de asistent medical si in final au ajuns la concluzia ca trebuie sa dam acest examen pt a compensa ceea ce noi nu am studiat in romania si ei studiaza aici in spania.acum dupa cum ai citit competenta de recunoastere apartine ministerului sanatatii care cere alte acte la dosarele depuse.noi cei ce dam examen acum in ianuarie,sau februarie am depus actele la min educ.de ceva timp.ce se va intampla cu restul nu stiu:(
sper ca te-am ajutat si m-am facut cat de cat inteleasa :)

.
"Cauta sa ajungi un soare si atunci o sa te vada toata lumea"-(Sthendal)

Offline ramona-elena

• VIP
« Răspuns #726 : 22 Ianuarie , 2010, 09:29:51 a.m. »
raluca sunt de acord cu tine ca si norocul te ajuta,nu inseamna ca daca cineva cauta de mult timp de munca la fel trebuie sa se intample cu toata lumea,doar ca asa cum spune dana este mult mai putin platit un auxiliar de enfermerie decat un asistent medical.acum sa vii din romania aici fara o siguranta nu stiu ce sa zic,trebuie sa ai mare grija,ar fi destul de dificil.daca ai pe cineva aici e k,dar singura,sa platesti o chirie cu un salariu de auxiliar si sa te mai si intretii.....
eu iti doresc multa bafta!

Offline ramona-elena

• VIP
« Răspuns #727 : 22 Ianuarie , 2010, 09:32:11 a.m. »
corina si eu am cautat pagini cu instrumentar si nu am gasit:(
am sa mai insist si daca gasesc ceva am sa postez.

betty nu te poti abtine :).sper ca era haz de necaz aluzia cu "prietenia" cu cei de la minister si nu un cutit infipt iar in rana ;D

Offline RalucaOana

• Sergent
  • **
« Răspuns #728 : 22 Ianuarie , 2010, 10:14:35 a.m. »
« Ultima Modificare: 22 Ianuarie , 2010, 10:17:37 a.m. de RalucaOana »

Offline ramona-elena

• VIP
« Răspuns #729 : 22 Ianuarie , 2010, 10:31:52 a.m. »
raluca eu am aplicat de aici din spania la multe oferte de munca la azile de batrani,bineinteles ca auxiliar si NIMENI nu m-a sunat :( nu stiu unde ai aplicat tu dar poate ai aplicat ca asistent medical si de asta te suna.
parca nu ai fost lamurita cu trimisul actelor prin posta.nina iti vorbea de scrisoarea pt examenul nostru dar poate tu ai citit despre situatia lui dy si de aceea ai crezut ca se pot trimite actele prin posta din ro.dy are dosarul depus la madrid de 2 ani si ii lipsea un document.a vrut sa-l trimita prin ambasada de la bucuresti dar i-au refuzat documentul pe motiv ca de 2 ani sigur dosarul ei este arhivat si trebuie sa deschida un nou dosar,desi cei de la madrid i-au spus ca dosarul ei este inca activ,sa spun asa.de aceea s-a hotarat sa trimita documentul prin posta romana.tu din romania trebuie sa trimiti dosarul prin ambasada.
din cate am inteles cei ce au terminat dupa 2007 primesc recunoasterea automat,fara nici un examen,dar uite ce a patit mihaela c :(
eu te sfatui,daca zici ca vb bine spaniola sa suni la min sanat madrid sa intrebi ce se intampla cu cei din promotia ta.dau sau nu ex,sunt suficiente doar actele ce le cer....sau poti sa le scrii pe mail.

Offline RalucaOana

• Sergent
  • **
« Răspuns #730 : 22 Ianuarie , 2010, 10:50:12 a.m. »

Offline negrila

• Plutonier-major
  • Mesaje postate: 74
« Răspuns #731 : 22 Ianuarie , 2010, 10:58:54 a.m. »
Betty am niste nelamuriri.Persoana care ne tuteleaza o aleg ei?Ca sa mergi la facultate a trebuit sa dai acces la universitate?sa inteleg ca atunci cand avem recunoasterea putem sa lucram dar nu sa evolutionam profesional.

Offline ramona-elena

• VIP
« Răspuns #732 : 22 Ianuarie , 2010, 11:11:34 a.m. »
nici nu m-am gandit ca minti raluca.cum am spus am gandit ca poate ai aplicat ca asistent medical,dar daca spui ca ai aplicat ca si auxiliar inseamna ca tu esti norocoasa si eu ghinionista :'( dar si pt auxiliar ti-au cerut diploma recunoscuta cand te-au contactat de la azile?

Offline RalucaOana

• Sergent
  • **
« Răspuns #733 : 22 Ianuarie , 2010, 11:41:35 a.m. »
Da, de asta spuneam ca poate m-au intrebat de diploma dupa ce au citit CV'ul. Pentru ca acolo e scris ca sunt absolventa de facultate de psihologie, cu licenta, si de scoala postliceala cu certificatul respectiv. Probabil intreabau gandidu-se ca am pretentii mai mari. Nu stiu... M-am invatat sa aplic in functie de cerinta, mai ales dupa ce am constatat si am aflat exact ce e cu recunoasterea si cum se poate angaja un strain.

Offline BETTY

• Plutonier-major
    • Adresa de email
« Răspuns #734 : 22 Ianuarie , 2010, 12:20:57 p.m. »
Despre practica tutelara nu a putut sa-mi dea mai multe informatii doar ca noi ne putem alege si sa fie de stat.A zis ca spera sa luam cit mai multe ex. sa nu fim nevoite sa facem practica.Cit despre facultate nu este nevoie de aces la universitate cu diploma de bacalaureat se merge la Uned si iti elibereaza o hirtie precum poti sa studiezi pe teritoriul spaniei.Raluca sfatul meu este sa suni la solvit si sa te lamureasca despre drepturile cetatenilor din u.e.Ramona clar ca a fost o gluma daca nu,nu scriam nimic aici.Sper totusi sa se tina de cuvint macar ptr 13 februarie ca trece timpul in defavoarea noastra.

Offline MIMAMI

• Plutonier-major
  • Mesaje postate: 54
    • Adresa de email
« Răspuns #735 : 22 Ianuarie , 2010, 12:24:15 p.m. »
EU CAND AM VB CU MARGARITA SAPT ACEASTA LUNI MI A SPUS CA PRACTICA TREBUIE FACUTA IN SCOLI DE ASISTENTE SI NU IN ALTE LOCURI SI CA EX VA FI PE 20. ASA CA NU MAI STIU CE SA CRED. ATATEA NEDUMERIRI.

Offline MARIA-CRISTINA

• Locotenent
  • Mesaje postate: 115
    • Adresa de email
« Răspuns #736 : 22 Ianuarie , 2010, 12:46:42 p.m. »
 :-*BUNA FETELOR--MULTUMESC RAMONA PT.RASPUNS SI SPER SA REUSESC CA TARE M-AM SATURAT DE ATATEA ,,PAPELEO,,SI VREAU SA MAI ZIC CA AM SUNAT IERI LA MIN.SANATATI IN TARA SI IN SFARSIT AM PUTUT PRINDE LEGATURA  SI MI-A ZIS CA ACTELE NECESARE SUNT POSTATE IN LINX-UL MINISTERULUI SI LE POT TRIM DE AICI DOAR CA L-A RIDICARE TREBUIE CINEVA CU IMPUTERNICIRE(YO O IMPUTERNICESC PE MAMA)ACU TRE SA LE LEGALIZEZ TOATE IN ROMANESTE(CA NU LE AM PE TOATE)SI SA LE TRIM (OOFFFFF DOAMNE ALTI BANI) :'(DAR CE SA FAC TRE SA TERMIN CE AM INCEPUT NICI NU MAI STIU CE SA ZIC MA DESCURAJEZ MAI ALES CA IN FIECARE ZI VAD POSTAT IN FORUM FEL DE FEL DE PROBL.CA INTAMPINA FETELE DAR...SA FIM TARI CA POATE INTR-O ZI VORBELE ASTEA OR FI DE TRECUT :) INCA O DATA MULTUMESC  :-*RAMONA--GRESEALA MEA POATE A FOST CA DE LA BUN INCEPUT YO TREBUIA SA CER ,,RECUNOASTEREA TITULUI,,SI NU ,,OMOLOGAREA,,DAR CUM NU AM STIUT ???ASA MA KINUI DIN 2007---IN FINE VA POOOOOP SI SUCCES LA INVATAT CELOR CARE AU EXAMENUL :-*
,,El verdadero amor se recibe cuando te lo dan,no cuando lo pides,,

Offline ramona-elena

• VIP
« Răspuns #737 : 22 Ianuarie , 2010, 13:18:18 p.m. »
betty eu nu am inteles ce ai explicat cu privire la UNED.eu am studiat la ei 2 ani,dar am renuntat pt ca am ramas insarcinata,apoi bebe nu am mai avut timp.stiu cam toate demersurile care se fac la UNED dar nu am inteles despre ce hartie spui ca iti elibereaza unedul cum ca poti sa studiezi pe teritoriul spaniei.poti te rog sa fii mai explicita?poate nu mai sunt eu in tema.mersi.

Lunera

• Vizitator
« Răspuns #738 : 22 Ianuarie , 2010, 14:40:06 p.m. »
Buna tuturor,am descoperit de curind acest forum si m a ajutat foarte mult,mi a ridicat moralul faptul ca nu sint singura in situatia asta,ca sint multe asistente care se lupta de ani de zile sa le recunoasca ceea ce sint-asistente medicale.Si eu astept cu nerabdare faimosul examen de pe 30 de care nu se stie sigur daca se amina,cind si cum.Ce vreau sa va intreb e daca stiti sigur ca vom putea lucra la stat,da examenul de oposiciones ptr ca am vazut ca scrie ca e nevoie de omologarea titlului iar noua ne vor da recunoasterea meseriei,sper sa nu ne limiteze a lucra la particulari,aziluri,etc.Va multumesc anticipat.

Offline BETTY

• Plutonier-major
    • Adresa de email
« Răspuns #739 : 22 Ianuarie , 2010, 16:12:11 p.m. »
se depun la UNED diploma de bac tradusa si pasaportul si o taxa pe care se plateste la banca depui actele si dupa o luna ti se elibereaza un certificat cu care te poti inscrie la orice facultate de pe teritoriul Spaniei.Te inscrii la facultate si in fct de ce alegi si nota de la bac intri la fac.Daca nota ta este mai mica decit cea de intrare la fac atunci se da un ex.Eu ca sa intru nu am dat nici un examen.

Offline BETTY

• Plutonier-major
    • Adresa de email
« Răspuns #740 : 22 Ianuarie , 2010, 16:17:10 p.m. »
Eu cind am vb ieri mi-a zis ca examenul practic se face in scoli de enfermerie si la fel ex scris.Mi-a zis de data de 13 feb,cind am vb saptamina trecuta luni mi-a zis la fel de 20 feb acum ca se amina 2 saptamini.Nici ei nu stiu ce sa zica sper sa-l dam odata acum alt strs cu alte scrisori

Offline kali

• General-maior
  • **
  • Mesaje postate: 214
« Răspuns #741 : 22 Ianuarie , 2010, 16:20:44 p.m. »
Pentru fetele care isi doresc sa lucreze in spitalele de la stat, va spun doar atat: "luati-va gandul". Este f. f. f. greu si pentru DUE spaniole sa intre la stat. Pentru a intra la stat trebuie sa ai un anumit punctaj (ceea ce inseamna multi ani lucrati ca DUE in Spania, f multe cursuri facute in domeniu - tot aici... ceva asemanator cu creditele de la OAMMR din Romania). Exista o baza de date in SAS cu toate asistentele ce lucreaza in Spania, iar cand e nevoie de o asistenta, unitatea sanitara de stat apeleaza la aceasta Bolsa de Empleo. Cei care intra in examenul de opocisiones... au f putine sanse sa intre pe post... din cauza acestor punctaje de care va spuneam. Asa ca... orientati-va spre particular. E salariul mult mai mic, dar e ok.

Offline kali

• General-maior
  • **
« Răspuns #742 : 22 Ianuarie , 2010, 16:25:59 p.m. »
Iar pentru cei care doresc sa-si termine studiile (ma refer la licentiatura sau masterat in enfermeria) va trebuie obligatoriu omologarea diplomei de asistent medical. Asta o stiu sigur ca am fost la facultatea de enfermeria din orasul unde locuiesc si mi s-a zis asta. Fara omologare nici macar nu ma pot inscrie. Se intra direct in anul 4 fara examen (asta era anul trecut in septembrie... sper ca nu s-a mai schimbat ceva si aici).

danadinu

• Vizitator
« Răspuns #743 : 22 Ianuarie , 2010, 16:42:20 p.m. »
EU CAND AM VB CU MARGARITA SAPT ACEASTA LUNI MI A SPUS CA PRACTICA TREBUIE FACUTA IN SCOLI DE ASISTENTE SI NU IN ALTE LOCURI SI CA EX VA FI PE 20. ASA CA NU MAI STIU CE SA CRED. ATATEA NEDUMERIRI.
buna,fetelor.eu nu am vorbita cu margarita dar cred ca stiu cam ce vrea sa spuna cu "practica in scoli de asistente"-se face practica intr-un "spital de stat" la care pot face practica si studentii  spanioli de la scolile lor de enfermerie,ca nu pot face practica in orice fel de spital.

Offline kali

• General-maior
  • **
« Răspuns #744 : 22 Ianuarie , 2010, 16:46:04 p.m. »
Ramona, in legatura cu resuscitarea... am intrebat medicul si colegele! Ma credeti ca au aflat de la mine de modificarea asta de care tot vorbim?  :D Ei au zis ca se pune inca in practica 15/2... adevarul ca medicul a intrat imediat pe net si a cautat si a citit si el ca acum se foloseste 30/2. Motivul pentru care s-a facut modificarea, nimeni nu-l stie! Si, intr-adevar, se numara mil uno, mil dos... chestia e ca nimeni nu foloseste asta, ci timpii de la melodia "Macarena"!!!!  :D Asta a fost tare de tot cand am auzit-o! Asa ca...

danadinu

• Vizitator
« Răspuns #745 : 22 Ianuarie , 2010, 16:57:42 p.m. »
este f adevarat ce spune Kali.Am colegi spanioli care dau examene -oposiciones de 2-3 ori pe an si nu reusesc sa obtine post in vreun spital de stat sau nici macar in vreo rezidenta.Ii suna doar pe perioadele concediilor  ca sa inlocuiasca pe cineva perioade scurte de timp.De obicei cine intra la stat e aproape "pe viata"  angajat.Dar si la caminele de batrini poti sa ajungi sa cistigi binisor cu timpul.
" Eu stiu de la cineva din Spania (romanca stabilita de multi ani acolo, casatorita cu un spaniol, cu acte spaniole - deci de incredere) de un examen (nu stiu daca e acelasi cu cel de care vorbiti voi) prin care orice asistent medical, din orice tara, in cazul in care il promoveaza se angajeaza la stat. De aici stiti si voi continuarea: salariu mare, o gramada de beneficii, 14 salarii, marire de salariu o data la 3 ani etc."
Nu stiu depre ce examen vorbesti,dar nu e chiar asa ;poate ca o fi vb de aceste examene de "oposiciones",dar nu te poti inscrie din orice tara.Trebuie sa fii cetatean spaniol sau comunitar.14 salarii pe luna are cam toata lumea in spania.Marirea la 3 ani se numeste "trienio" si  se face daca lucrezi timp de 3 ani in aceeasi firma, la mine de exemplu ar fi cam de 30 de euro,asa ca 30 de euro la 3 ani,nu mi se pare o avere.apoi se fac mariri anuale ,in functie de contractul colectiv de munca.persoana de care vorbesti nu spun ca nu are dreptate,dar lucrurile vazute din afara par altfel.Apoi,in alta ordine de idei,cerem ministerelor spaniole consecventa,dar eu de multe ori ma gindesc ca poate au dreptate:in ro s-a schimbat sistemul educational,daca nu in fiecare an ,cel putin cu fiecare guvern.Nu gasim doua diplome pe care sa scrie la fel,nu mai stiu nici ei ce sa ceara.Asa ca,normal ca i-am bulversat pe spanioli.

Offline ramona-elena

• VIP
« Răspuns #746 : 22 Ianuarie , 2010, 16:59:47 p.m. »
kali m-ai facut sa rad :D cum o fi asta cu timpii pe macarena?hahahaha
pai la examen spunem:noul protocol 30:2,in practica 15:2...deci tot acolo ajungem:cum doriti sa exemplific pe manechin?30:2 sau 15:2 ;D

betty mersi de lamurire.eu nu stiam de asta.nu mai studiez de un an la ei.eu ca sa intru la fac la ei,ca sa nu fac tevatura cu echivalarea bacului am facut un an de curs,am dat examen ca la bac din 6 materii,am luat si mi-au dat un certificat.se intelege ca ma pot inscrie cu ala la scolile de enfermerie?oriunde?eu am vrut sa ma inscriu la stat la curs de auxiliar de enfermerie cand nu stiam ca se da omologarea pe diploma noastra de asistent si mi-au spus ca imi accepta certificatul de la uned doar ca oricum trebuie sa ma prezint la examen fictiv si ca imi vor pune ca nota 5 si nu cat am pe certificat 7.si daca intru cu 5 bine daca nu asta e.asa ca am lasat-o balta.

danadinu

• Vizitator
« Răspuns #747 : 22 Ianuarie , 2010, 17:20:48 p.m. »
sintem cam multe conectate la ora asta,nu?

danadinu

• Vizitator
« Răspuns #748 : 22 Ianuarie , 2010, 17:23:16 p.m. »

danadinu, ANCUTA, ramona-elena, irenne, kali, negrila, BETTY, ktina

Offline kali

• General-maior
  • **
« Răspuns #749 : 22 Ianuarie , 2010, 17:28:45 p.m. »
E vineri... servim cafeaua de la ora 5 impreuna!  :D