Spania Romaneasca on Facebook

Autor Subiect: Ieshiri Teatrale de-a dreptul Istorice  (Citit de 2448 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Dica F. Alex

• Moderator
  • Membru
  • Mesaje postate: 7
Ieshiri Teatrale de-a dreptul Istorice
« : 06 Octombrie , 2006, 00:37:07 a.m. »
cred ca pana acum am avut parte de o unica ieshire teatrala ce am putea sa o inscriem in aceasta categorie... anume "El rey se muere" o piesa de teatru facuta de Eugen Ionescu ... un mare scriitor de piese teatrale (recomand "rinocerii" ) aceasta piesa de teatru a fost pusa pe scena pentru prima data in madrid (poate chiar shi in spania) de catre teatrul Abadia ... unul dintre cele mai frumoase teatre dupa gusturile mele boemice... cat despre piesa aceasta de teatru... ce pot spune... Hamlet e minciuna... "to be or not to be" a lui Eugen Ionescu este mult mai profund... ideea faptului ca atunci cand mori mai intai mor cei din jur... universul in care ai trait... persoanele dragi... apoi mori tu.... sau cu alte cuvinte odata cu tine va muri tot universul... nici un rai shi nici un iad nu te ashteapta... pierderea acestei lumi de care putem fi ziguri este singura autentica... nu mai intru in amanunte... ideea e ca mi-ar place enorm de mult sa revad aceasta piesa de teatru... poate ca in viitor... daca vom fi mai multzi cei cu tendentze Cultural-Teatrale... am putea sa facem o cerere teatrului Abadia

melia29

• Vizitator
Re: Ieshiri Teatrale de-a dreptul Istorice
« Răspuns #1 : 14 Martie , 2008, 14:18:20 p.m. »
  Eu am descoperit acest site abia acum. Suntem in 2008. Nimic nou referitor la Teatrul Romanesc?

Comunitatea Romanilor din Spania - Spania Romaneasca

Re: Ieshiri Teatrale de-a dreptul Istorice
« Răspuns #1 : 14 Martie , 2008, 14:18:20 p.m. »