Spania Romaneasca on Facebook

Autor Subiect: Despre somaj  (Citit de 4899 ori)

0 Membri și 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline romanul

• Membru
  • *
  • Mesaje postate: 1
Despre somaj
« : 03 August , 2009, 12:11:13 p.m. »
Ma poate ajuta si pe mine cineva intr-o problema?Acum doua luni am intrat in somaj si luna aceasta ar trebui sa-l semnez din nou, as vrea sa stiu daca somajul se poate semna oriunde la un oficiu de pe teritoriul Spaniei sau trebuie neaparat semnat acolo unde sau intocmit actele?Am auzit ca ar fi si o posibilitate sa-l pot semna online pe internet.E adevarat?Si daca da,cum?Multumesc.

LooneybinCEO

• Vizitator
Răspuns: Despre somaj
« Răspuns #1 : 02 Mai , 2010, 02:50:24 a.m. »
Ma poate ajuta si pe mine cineva intr-o problema?Acum doua luni am intrat in somaj si luna aceasta ar trebui sa-l semnez din nou, as vrea sa stiu daca somajul se poate semna oriunde la un oficiu de pe teritoriul Spaniei sau trebuie neaparat semnat acolo unde sau intocmit actele?Am auzit ca ar fi si o posibilitate sa-l pot semna online pe internet.E adevarat?Si daca da,cum?Multumesc.

Imi dau seama ca raspund la o intrebare veche, dar poate ca ajuta pe altii. Somajul se poate reinoii via Internet. Datele (user si parola) se pot afla pe pagina aceea care va da pentru acces pe net, si pentru a sti data urmatoarei reinoiri.

Offline benu

• Sublocotonent
  • Mesaje postate: 87
  • Gen: Bărbat
    • benu
« Răspuns #2 : 02 Mai , 2010, 13:12:53 p.m. »
asa stiam si eu ca parca merge si pe net dar iti cere firma electronica sau dni electronic...
mândru ca-s român ;)

LooneybinCEO

• Vizitator
« Răspuns #3 : 15 Mai , 2010, 20:54:52 p.m. »
asa stiam si eu ca parca merge si pe net dar iti cere firma electronica sau dni electronic...

Nu pentru toate comunitatile. In Barcelona si Madrid, acest serviciu este disponibil cu dni electronic, sau cu parola.

Offline MAXIMUS

• Membru
  • *
  • Mesaje postate: 4
    • Adresa de email
Re: Despre somaj
« Răspuns #4 : 17 Septembrie , 2011, 09:03:01 a.m. »
mi s-a terminat somajul,beneficiez de ajutorul de somaj timp de 2 ani dat fiindca am un copil,sa vrea sa stiu daca cand mi se termina pot beneficia si de ajutorul nou de 400 de euro timp de 6 luni?daca e cineva in aceiasi situatie si ma poate ajuta cu n raspuns.va multumesc

Spania Romaneasca

Re: Despre somaj
« Răspuns #4 : 17 Septembrie , 2011, 09:03:01 a.m. »