Spania Romaneasca on Facebook

Mesaje Recente

Pagini: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10
11
Servicii Consulare / Traductor jurado rumano
« Ultimul mesaj de allf 21 August , 2017, 18:42:42 p.m. »
Nuestro despacho ofrece servicios de asesoría jurídica y traducciones oficiales en distintos ámbitos. Diana Patrascu es una profesional independiente con una amplia formación universitaria, estando colegiada como abogada en el Ilustre Colegio de Abogados de Madrid, y además siendo traductora e intérprete jurada de rumano nombrada por el Ministerio de Asuntos Exteriores y de Cooperación de España y por el Ministerio de Justicia de Rumanía.

Nuestro Despacho realiza traducciones juradas del rumano al español, del español al rumano, y del rumano al inglés o viceversa, traducciones reconocidas por todas las autoridades y organismos públicos de España y Rumania, garantizando los mejores precios y servicios. Ofrecemos también asesoría para la convalidación/homologación de los títulos universitarios en Rumania o en España y os podemos ayudar obtener la Apostilla de la Haya de cualquier autoridad competente de Rumania o transcribir los Certificados de Nacimiento/ Casamiento/ Defunción.

” Precios muy ajustados“.

Le agradecemos su interés por nuestra página

Diana Patrascu

Abogada colegiada en el ICAM

Traductora / Intérprete autorizada por el Ministerio de Justicia de Rumanía

Traductora / Intérprete Jurada nombrada por el Ministerio de Asuntos Exteriores y de Cooperación de España

Romania (+40) 724.503.557
España    (+34) 652.318.739

E-mail: office@traductorjuradorumano.ro
Web: www.traductorjuradorumano.ro
12
Echivalare diplome si competente profesionale / Traductor jurado rumano
« Ultimul mesaj de allf 21 August , 2017, 18:41:20 p.m. »
Nuestro despacho ofrece servicios de asesoría jurídica y traducciones oficiales en distintos ámbitos. Diana Patrascu es una profesional independiente con una amplia formación universitaria, estando colegiada como abogada en el Ilustre Colegio de Abogados de Madrid, y además siendo traductora e intérprete jurada de rumano nombrada por el Ministerio de Asuntos Exteriores y de Cooperación de España y por el Ministerio de Justicia de Rumanía.

Nuestro Despacho realiza traducciones juradas del rumano al español, del español al rumano, y del rumano al inglés o viceversa, traducciones reconocidas por todas las autoridades y organismos públicos de España y Rumania, garantizando los mejores precios y servicios. Ofrecemos también asesoría para la convalidación/homologación de los títulos universitarios en Rumania o en España y os podemos ayudar obtener la Apostilla de la Haya de cualquier autoridad competente de Rumania o transcribir los Certificados de Nacimiento/ Casamiento/ Defunción.

” Precios muy ajustados“.

Le agradecemos su interés por nuestra página

Diana Patrascu

Abogada colegiada en el ICAM

Traductora / Intérprete autorizada por el Ministerio de Justicia de Rumanía

Traductora / Intérprete Jurada nombrada por el Ministerio de Asuntos Exteriores y de Cooperación de España

Romania (+40) 724.503.557
España    (+34) 652.318.739

E-mail: office@traductorjuradorumano.ro
Web: www.traductorjuradorumano.ro
13
Servicii Consulare / Re: Avantaje tineri casatoriti
« Ultimul mesaj de Madalina Coanda 03 August , 2017, 11:36:02 a.m. »
Buna ! M- am căsătorit recent , de data asta am venit cu sotul meu in Spania , el nu lucrează,  doar eu lucrez cu jumatate de norma.Apartamentul in care locuim este pe numele mamei mele,dar am putea vorbi cu proprietarul sa schimbe contractul pe numele meu. Indrumati ma va rog ce pot face ,ce ajutor as putea lua si unde trebuie sa intreb sau ce acte sunt necesare.sotul meu este operat de hernie de disc (are 28 ani) deci slabe sanse sa mai poata lucra in constructii.Ne -ar ajuta mult daca am putea beneficia de un  ajutor.Astept un sfat, indrumare.multumesc
14
Chat Spania / Re: Avocat Rom�n �n Almer�a
« Ultimul mesaj de Madalina Coanda 02 August , 2017, 14:32:31 p.m. »
Bună ziua! Intru direct in subiect : M- am căsătorit recent in Romania am luat certificatul de casatorie in Spania cu gandul ca este dovada clară ca sunt căsătorită pentru a schimba actele (nie, seguro etc)din motive de schimb de nume de familie ele fiind cu numele anterior .acum cei de la Exranjerie  ma trimit la Consulatul din Madrid sau daca nu in Romania pentru zic ei"El libro de familia que sea apostillado por HAYA" ,eu nu am idee ce trebuie si cum sa rezolv situatia.Actele imi sunt necesare si poate ma puteti sfatui cum sa procedez. Madridul e foarte departe de unde locuiesc in Spania .Va rog ajutati-ma! Mulțumesc
15
Romni n Spania / Societate sau Autonoma?
« Ultimul mesaj de SergiuD 26 Iulie , 2017, 17:53:19 p.m. »
Buna ziua/Buna seara,

Ma numesc Sergiu, si impreuna cu familia mea sunt nevoit sa parasesc ROMANIA. De ce? Copilul meu este foarte bolnav (cancer), si in Romania il ingropam. L-am tratat prin alte tari, si acum as dori sa ne stabilim in Spania.
Problema este munca, dar...., se pare ca nu va fi chiar asa de greu, deoarece in Romania detin un companie de import-export in domeniul de IT, si as putea sa deschid acolo un punct de lucru si sa o fac multinationala. Doar ca......, exista peste tot CALCULE DIFERITE, si, niciodata nu iese calculul de acasa cu cel din piatza. Asadar va rog celor care cunosc sa ma ajute sa fac calculele mai bine.
Lista de intrebari:
  • Poate o societate in loc sa aiba angajati proprii, sa aiba contractanti autonome? (Aici ma refer la gestionarul unui depozit care va fi o persoana autonoma, cu care va fi un contract de prestari servicii pentru acel post, si la sfarsitul lunii el imi factureaza suma cu care ne-am inteles)
  • Care sunt darile la stat acele persoane autonome (am citit vreao 3 pareri si sunt total diferite): Darile la Asigurare, darile la stat (ipozit pe profit), TVA, etc.....
  • Care sunt darile unei societati comerciale acolo?
  • Care sunt cheltuielile unui angajator cu angajatul (un exemplu cu sume)

Va multumesc, si astept cu nerabdare raspunsul vostru.
P.S. Va rog sa nu va certati intre voi, sau sa va contraziceti!
16
Echivalare diplome si competente profesionale / Re: recunoastere altor diplome in spania
« Ultimul mesaj de allf 22 Iulie , 2017, 13:12:20 p.m. »
Avand o pregatire universitara si postuniversitara in domeniul stiintelor juridice, economice si filologice, Diana Patrascu este avocata inscrisa in Colegiul de Avocati din Madrid, si traducatoare autorizata de catre “Ministerio de Asuntos Exteriores y Cooperación” din Spania si de catre Ministerul Justiei din Romania, oferind astfel, atat servicii de asistenta jurídica, cat si servicii de traducere pentru orice tip de document. La solicitarea dumneavoastra traducerile pot fi legalizate si Apostilate / Supralegalizate. http://traductorjuradorumano.ro
17
Servicii Consulare / Re: servicii juridice
« Ultimul mesaj de allf 22 Iulie , 2017, 13:08:55 p.m. »
Avand o pregatire universitara si postuniversitara in domeniul stiintelor juridice, economice si filologice, Diana Patrascu este avocata inscrisa in Colegiul de Avocati din Madrid, si traducatoare autorizata de catre “Ministerio de Asuntos Exteriores y Cooperación” din Spania si de catre Ministerul Justiei din Romania, oferind astfel, atat servicii de asistenta jurídica, cat si servicii de traducere pentru orice tip de document. La solicitarea dumneavoastra traducerile pot fi legalizate si Apostilate / Supralegalizate.: http://traductorjuradorumano.ro
18
Servicii Consulare / Re: Traduceri si legalizari de acte in Madrid
« Ultimul mesaj de allf 22 Iulie , 2017, 13:06:20 p.m. »
Avand o pregatire universitara si postuniversitara in domeniul stiintelor juridice, economice si filologice, Diana Patrascu este avocata inscrisa in Colegiul de Avocati din Madrid, si traducatoare autorizata de catre “Ministerio de Asuntos Exteriores y Cooperación” din Spania si de catre Ministerul Justiei din Romania, oferind astfel, atat servicii de asistenta jurídica, cat si servicii de traducere pentru orice tip de document. La solicitarea dumneavoastra traducerile pot fi legalizate si Apostilate / Supralegalizate: http://traductorjuradorumano.ro
19
Anunturi si Mica Publicitate / Servicii de promovare site
« Ultimul mesaj de alinastanciu 18 Iulie , 2017, 09:34:31 a.m. »
Ofer servicii de promovare site prin optimizare SEO, campanii Google AdWords si Facebook Advertising cu rezultate vizibile din primele zile.
Promoveaza-ti afacerea online http://optimpro.ro/consultanta.html prin cele mai noi tehnici de promovare online.
20
Echivalare diplome si competente profesionale / Omologare studii asist med-help
« Ultimul mesaj de Ele 14 Iulie , 2017, 18:00:51 p.m. »
Sunt asist med de lab clinic licentiat, 2 ani exp in munca si mastere in genetica si chimie. Ma intereseaza sa mi caut un job in Spania... Daca stie cineva, acm in 2017, ce acte sunt nevoie? Unde sa ma duc ca sa lucrez cu acte in regula? Sau unde sa caut? Ce acte trebuie depuse si unde? Multumesc !
Pagini: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10