Spania Romaneasca on Facebook

Mesaje Recente

Pagini: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10
11
Echivalare diplome si competente profesionale / Re: asistenti medicali in spania
« Ultimul mesaj de mihai91 08 Aprilie , 2017, 13:48:20 p.m. »
Buna ziua,

Am citit mai multe postari, recente sau mai vechi si vad ca e destul de complicat sa obtii echivalarea studiilor de as med. Pun o alta intrebare, deoarece in cele citite de minie, nu am vazut nicaieri discutandu-se de un salariu. Eu, in momentul de fata, lucrez in germania ca as med de 3 ani si am un salariu de 1900 euro net. Intentionez sa vin, in vara, in barcelona, cu un prieten. Ma intereseaza, concret, cam ce salarii se ofera in domeniu. Din putinele informatii gasite pe net, pe acest subiect, ar fii undeva intre 1000 si 1500. E adevarat? As vrea raspunsuri din partea celor care lucreaza sau au lucrat pana recent.

Multumesc
12
Chat Spania / Circuit cu trenul in Spania
« Ultimul mesaj de Maxx261157 20 Martie , 2017, 16:17:40 p.m. »
Urmeaza sa vin in Madrid pentru o conferinta.
Vreau sa profit de ocazie, sa vizitez cate ceva din Spania.
M-am gandit la o calatorie cu trenul (Madrid - Barcelona - Valencia - Sevillia - Madrid).
Suntem 3 persoane (2 adulti + 1 copil).
Pot cumpara un bilet in circuit?
Daca da, cum, unde sa caut?

Multumesc!
13
Echivalare diplome si competente profesionale / Re: asistenti medicali in spania
« Ultimul mesaj de Cryss24 19 Martie , 2017, 21:43:26 p.m. »
Buna seara, dragelor!Postez si eu cu gandul ca poate cineva va face lumina si in cazul meu, tinand cont ca sunt intr-o nebuloasa totala, am sa va prezint situatia:Ma numesc Cristina, am 24 de ani si sunt mamica unei fetite de 2 ani, am terminat Scoala Postliceala Sanitara in 2014, in ultimul an am ramas insarcinata si nu am profesat, deci am 0 experienta, acum ca fetita a crescut incerc sa ma axez pe meseria care mi- am dorit-o atat de tare, pt moment sunt in Belgia cu sotul si fetita, am actele pregatite pt a le fi depus aici, dar...nu ma acomodez..nu-mi place clima, nu pot invata limba(sau nu vreau pt ca nu-mi place), am decis sa ne intoarcem in Romania pt un an, pt a-mi pregati drumul pt Spania(acolo sunt parintii mei, de aceea imi doresc sa mergem acolo, imi doresc f mult sa-mi reunesc familia, tinand cont ca ei pleaca de cand aveam 14 ani, au avut diferite contracte), o parte din acte le am:Planul de invatamant, Certificatul de Membru, Adeverita aceea de la Minister , un cazier dar cred ca a expirat...cred ca trebuie sa mi le pun la punct din nou:Prima intrebare este: Pot sa mi trimi actele din Romania pt recunoastere sau omologare( nu stiu daca e diferenta) :-[ /2. Ce acte mai am nevoie pt a avea dosarul complet?
Intr-o saptamana o sa mergem in vizita la parintii mei o sapt, as vrea sa ma interesez si acolo care e procedura..unde sa o fac? Ei stau in Castelldans, apartine de Lleida..imi cer mii de scuze daca deranjez cu ceva, ma simt un pic rusinata ca nu stiu atatea lucruri, tot citesc p- aici dar sunt asa stresata ca nu inteleg mare lucru!Va salut cu drag, sper sa fie cineva care ma poate ajuta, am sa postez aici tot ce urmeaza sa fac, si informatiile care o sa le primesc in Lleida.O seara linistita! :)
14
« Ultimul mesaj de Roxana veve 03 Martie , 2017, 14:20:21 p.m. »
Buna fetele,luna aceasta trebuie sa afiseze lista cu persoanele convocate pt exament pt recunoasterea profesionala de asistent medical..aveti vreo idee despre cum o sa fie examenul?ne putem orienta ce tip de intrebari sunt?am inteles ca intrebarile vor fi din cazuri clinice...a mai dat cineva examenul?modulele din ce trebuie sa imvatam sunt afisate,eu vroiam sa stiu doar daca este un exemplu de test pe undeva ca sa ma orientez...
15
Anunturi si Mica Publicitate / Plecare bucuresti valencia
« Ultimul mesaj de IonelN 25 Februarie , 2017, 07:15:51 a.m. »
Fac drumul bucuresti la valencia pe data de 9 martie,mai am 2 locuri in masina,renault fluence,doar 2 persoane pe bancheta din spate,pot aduce colete,bagaje etc.
Pretul este de 100€ inclus asigurare si taxe pasaje.
Ma puteti contacta 0729954597 Ionel
16
Ofer de muncă în Spania / Re: Suntem firma legala 100% Studiovideochat din Valencia
« Ultimul mesaj de IonelN 25 Februarie , 2017, 06:52:23 a.m. »
Sunt rezident in spania si locuiesc in valencia,acum sunt in romania ma voi intoarce la valencia pe 11 martie impreuna cu prietena mea,unde va gasesc?oferiti si cazare?
17
Permis de conducere / Inmatriculare masina spania
« Ultimul mesaj de IonelN 24 Februarie , 2017, 16:24:00 p.m. »
Am masina cu numere de romania si inca este in perioada de leasing,eu sunt rezident in spania din 2007,intrebarea mea este daca pot inmatricula masina pe spania si sa imi platesc ratele la leasing in romania in continuare?
18
Chat Spania / Re: infiintare agentie turism
« Ultimul mesaj de antonia24 14 Februarie , 2017, 15:50:53 p.m. »
Firma romaneasca specializata in agregare de sms-uri ( pe care le detinem deja, din campanii  de marketing publicitar, coduri Google, etc…), cauta colaboratori , persoane  serioase, stabilite in Spania care nu au inca un loc de munca, sau care doresc un venit suplimentar substantial,  dar care dispun de un calculator si o conexiune la internet. Castigul este garantat, si substantial, in functie de activitatea prestata. Pentru mai multe detail, va rog nu ezitati sa ma contactati la email: smsbusiness@yahoo.com.
19
Chat Spania / Re: pfa in spania
« Ultimul mesaj de antonia24 14 Februarie , 2017, 15:49:50 p.m. »
Firma romaneasca specializata in agregare de sms-uri ( pe care le detinem deja, din campanii  de marketing publicitar, coduri Google, etc…), cauta colaboratori , persoane  serioase, stabilite in Spania, care nu au inca un loc de munca, sau care doresc un venit suplimentar substantial,  dar care dispun de un calculator si o conexiune la internet. Castigul este garantat, si substantial, in functie de activitatea prestata. Pentru mai multe detail, va rog nu ezitati sa ma contactati la email: smsbusiness@yahoo.com.
20
Chat Spania / Re: taxe si impozite in spania
« Ultimul mesaj de antonia24 14 Februarie , 2017, 15:15:31 p.m. »
Firma romaneasca specializata in agregare de sms-uri ( pe care le detinem deja, din campanii  de marketing publicitar, coduri Google, etc…), cauta colaboratori , persoane  serioase, stabilite in Spania, care nu au inca un loc de munca, sau care doresc un venit suplimentar substantial,  dar care dispun de un calculator si o conexiune la internet. Castigul este garantat, si substantial, in functie de activitatea prestata. Pentru mai multe detail, va rog nu ezitati sa ma contactati la email: smsbusiness@yahoo.com.
Pagini: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10