Spania Romaneasca on Facebook

Mesaje Recente

Pagini: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10
51
Chat Spania / Re: taxe si impozite in spania
« Ultimul mesaj de Bala Florin Romeo 28 Octombrie , 2016, 20:32:43 p.m. »
daca cineva care are firma in spania ma poate ajuta cu detalii ,referitor la taxe impozite si asigurari de sanatate pentru angajati ,
52
Chat Spania / taxe si impozite in spania
« Ultimul mesaj de Bala Florin Romeo 28 Octombrie , 2016, 20:28:46 p.m. »
buna seara
53
Echivalare diplome si competente profesionale / Re: asistenti medicali in spania
« Ultimul mesaj de Roxana veve 20 Octombrie , 2016, 07:31:25 a.m. »
Buna fetele,va citesc de mult timp dar e prima data cand scriu.Am si eu o intrebare,cum fac sa dau proba de aptitudine pentru asistenta medicala?am primit o scrisoare cum ca,avand in vedere ca am terminat studiile inainte ca Romania sa intre in Uniunea Europeana,trebuie sa dau o proba de aptitudine,intrebarea mea e acuma ce fac?trebuie sa ma inscriu eu sau afiseaza pe B.O.E (ca acolo am vazut niste liste cu persoane convocate pentru examen)?si  cand e urmatorul examen?cine ma poate ajuta?va multumesc.
54
Echivalare diplome si competente profesionale / Traduceri: spaniola, italiana, franceza, engleza
« Ultimul mesaj de Ltrad 19 Octombrie , 2016, 13:06:45 p.m. »
Salutare tuturor,

In cazul in care aveti nevoie sa traduceti acte (certificate, diplome, contracte, procuri etc.) pentru limbile: spaniola / italiana/ franceza/ engleza - romana si viceversa puteti trimite un e-mail la: traducendo.srl@gmail.com
De asemenea puteti vizita:
http://www.traducator-italiana.ro
http://www.traducatorfranceza.wordpress.com

Mult succes in tot ceea ce intreprindeti!
55
Echivalare diplome si competente profesionale / Re: asistenti medicali in spania
« Ultimul mesaj de alydac 16 Octombrie , 2016, 17:15:41 p.m. »
BUNA ZIUA...SUNT NOUA AICI SI  MA CONFRUNT CU ACEIASI PROBLEMA RECUNOASTEREA TITLULUI DE AS.MEDICALA GENERALISTA;AM DIPLOMA DIN 2002 CU DENUMIREA DE "CERTIFICAT DE ABSOLVIRE..." SI IMI CER CEI DE LA MINISTERUL SANATATII MADRID UN PARAGRAF CARE NU SE AFLA DECAT PE"CERTIFICATUL DE EXPERIENTA PROFESIONALA" CARE IL OBTIN CEI CE AU TERMINAT INAINTE DE 2007 DAR CARE AU TITLUL DE ABLOLVIRE PE DIPLOMA"CERTIFICAT DE COMPETENTE PROFESIONALE...",IN CONCLUZIE URMEAZA SA LE TRIMIT UN MAIL SA LE SPUN CE SI CUM...ASTA DUPA CE DIN MAI 2016 STAU CA NU STIAM CE E CU PARAGRAFUL CERUT...DUPA MII DE TELEFOANE LA OAMMR BUCURESTI AU SINCHISIT SA MA LAMUREASCA CA EU AM RECOMANDARE SI 12 ANI DE MUNCA CONTUNUA CA SI ASISTENTA MEDICALA,DAR NU BENEFICIEZ DE PARAGRAFU RESPECTIV...IN CONCLUZIE MASURI COMPENSATORII INTELEG DE LA VOI.INTRE TIMP AS VREA SA OBTIN AUXILIAR PANA REUSESC SA PARTICIP LA EXAMENE...ETC..AM INTELES CA SE POATE OBTINE AUXILIAR CELE DOUA TITLURI NU AU NICI O TREABA,NU SE ANULEAZA UNA PE ALTA,DAR VA ROG FRUMOS CINE ESTE AMABILA SA MA LAMUREASCA CE ACTE TREBUIESC DEPUSE SI UNDE...??MULTUMESC ANTICIPAT.
56
Chat Spania / MAGAZIN ONLINE www.DeliveryGator.ro
« Ultimul mesaj de magazinonlineDG 04 Octombrie , 2016, 13:16:54 p.m. »
PLATFORMA ONLINE DeliveryGator.ro VA PUNE LA DISPOZITIE O GAMA LARGA DE PRODUSE : PRODUSE PENTRU FEMEI/BARBATI/COPII, PRODUSE BACANIE , FLORARIE ONLINE/ BAUTURI ALCOOLICE SI TUTUN.
INTRA PE DeliveryGator.ro SI COMANDA UN BUCHET DE FLORI PENTRU PERSOANA IUBITA !
COMENZILE SE POT PLASA SI PE WHATSAPP - 0770804604
57
Echivalare diplome si competente profesionale / TRADUCERI PE LOC
« Ultimul mesaj de traducator 29 Septembrie , 2016, 19:45:51 p.m. »
58
Chat Spania / Invitatie la un scurt sondaj pentru romanii din strainatate
« Ultimul mesaj de Andreea Nistor 18 Septembrie , 2016, 22:45:03 p.m. »
Buna ziua,

O echipa de cercetatori de la Universitatea Goethe din Frankfurt (Germania) realizeaza un scurt sondaj de opinie despre modalitatea in care romanii din strainatate pot participa la alegerile din Romania. Rezultatele sondajului vor fi folosite exclusiv in scop academic (de cercetare), raspunsurile dumneavoastra ramanand anonime si confidentiale. Chestionarul este disponibil prin apasarea link-ului de mai jos, completarea sa dureaza aproximativ 3 minute:

https://www.surveymonkey.de/r/9J8PKZC

Va multumim pentru timpul acordat.
60
Chat Spania / CREDITE BANCARE - FINADVISOR CEA MAI BUNA solutie de CREDITARE
« Ultimul mesaj de valeriu chis 16 Septembrie , 2016, 18:22:58 p.m. »
I-ti acordam CEA MAI BUNA solutie de CREDITARE in maxim 48 de ore.
Negociem pentru tine cu toate bancile, garantam obtinerea creditului ipotecar*.
ANALIZA GRATUITA PERSONALIZATA!!!
Suna acum la 642 222 111

http://valeriu-chis.webnode.com/asesores-financieros/
Pagini: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10