Spania Romaneasca on Facebook

Autor Subiect: Piata de Arta din Barcelona - e nevoie de autorizatie?  (Citit de 2233 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline ancutza27

• Membru
  • *
  • Mesaje postate: 1
Piata de Arta din Barcelona - e nevoie de autorizatie?
« : 14 August , 2010, 00:01:53 a.m. »
una ziua!

Sper ca cineva dintre voi sa ma poata ajuta cu niste raspunsuri. As vrea sa stiu daca este nevoie de autorizatie pentru vanzare de picturi pe strada in barcelona (din cate am inteles sunt multi artisti de strada in zona las ramblas, dar as vrea sa stiu daca este legal sa-mi vand picturile.) Tin mult la ele, asa ca nu as vrea sa am probleme cu politia, sau sa mi se confiste. Stie cineva ce fel de legi sunt in acest sens?

Nu locuiesc la Barcelona, asa ca nu ma intereseaza nici rezidenta, nici permisul de lucru, doresc doar sa calatoresc pentru cateva saptamani acolo,  sa vizitez orasul si sa vand picturi abstracte :)

Va multumesc anticipat!

Ancutza

Offline ana_fm

• Membru
  • *
  • Mesaje postate: 3
Re: Piata de Arta din Barcelona - e nevoie de autorizatie?
« Răspuns #1 : 05 Septembrie , 2010, 16:41:33 p.m. »
Salut.Daca ai aflat vreun raspuns,te rog spune-mi si mie  ;D.Am tot cautat si pe net,dar nu am gasit nimic in legatura cu expunerea pe Ramblas.

LooneybinCEO

• Vizitator
« Răspuns #2 : 25 Ianuarie , 2011, 20:09:44 p.m. »
Cu parere de rau, nu va pot raspunde la aceasta intrebare. Dar va pot indruma. Puteti suna la oricare din acestea numere pentru a afla ceva concret: 0034934239440, 0034933213193, 0034934270202

Mai mult puteti vedea si folosind acest link http://www.seg-social.es/Internet_1/Oficinas/index.htm?Comu=C&Org=S&prov=08&loc=2

Bafta

Comunitatea Romanilor din Spania - Spania Romaneasca

« Răspuns #2 : 25 Ianuarie , 2011, 20:09:44 p.m. »