Spania Romaneasca on Facebook

Autor Subiect: act de identitate  (Citit de 2219 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline parysian

• Membru
  • *
  • Mesaje postate: 1
    • Adresa de email
act de identitate
« : 13 Martie , 2012, 17:12:15 p.m. »
buna ziua..sunt romanca si locuiesc in Madrid...am expirat buletinul din 2008,iar pasaportul din 2010,pt renovarea pasaportului am nevoie de buletin in termen de valabilitate..unde trebuie sa ma adresez pt actualizarea buletinului? Multumesc anticipat

Offline kalia.eu

• Plutonier-major
  • Mesaje postate: 52
Re: act de identitate
« Răspuns #1 : 25 Martie , 2012, 13:03:55 p.m. »
...la consulat

Offline mariannn

• Membru
  • *
  • Mesaje postate: 1
    • Adresa de email
« Răspuns #2 : 15 Aprilie , 2012, 23:17:23 p.m. »
sunt arestat in spania in madrid ,ce acte sunt necesare pentru obtinerea buletinului romanesc care il am expirat de 5 luni,mentionez ca nu am nici pasaport doar buletinul expirat,ce acte si bani trebuie sa am ,si daca am vreo facilitate ca detinut indiferent care ar fi ,deoarece nu am posibilitati materiale,va multumesc

Offline gossa

• Plutonier
  • Mesaje postate: 34
  • Gen: Femeie
    • www.traduceri-traducciones.eu
    • Adresa de email
« Răspuns #3 : 08 Mai , 2012, 20:02:19 p.m. »
sunt arestat in spania in madrid ,ce acte sunt necesare pentru obtinerea buletinului romanesc care il am expirat de 5 luni,mentionez ca nu am nici pasaport doar buletinul expirat,ce acte si bani trebuie sa am ,si daca am vreo facilitate ca detinut indiferent care ar fi ,deoarece nu am posibilitati materiale,va multumesc

Trebuie sa iei cumva legatura cu consulatul deoarece doar ei sunt in masura sa realizeze formalitati legate de acte de identitate romanesti. In mod normal se face o procura speciala la consulat pentru renovarea cartii de identitate.
Ma gasiti in facebook: CABINETUL TRADUCATORULUI sau GABINETE DEL TRADUCTOR ANCA NITULESCU sau la adresa: traducator.es.ro@gmail.com. Telefon: 650028599.
www.traduceri-traducciones.eu

Comunitatea Romanilor din Spania - Spania Romaneasca

« Răspuns #3 : 08 Mai , 2012, 20:02:19 p.m. »