Spania Romaneasca on Facebook

Autor Subiect: Ma pot identifica in Romania cu tarjeta de rezident?  (Citit de 2183 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Cezar

• Plutonier
  • Mesaje postate: 26
  • Gen: Bărbat
    • Adresa de email
Ma pot identifica in Romania cu tarjeta de rezident?
« : 15 Iulie , 2010, 13:21:07 p.m. »
   Sunt curios.  M-a apucat melancolia si dorul, as vrea sa dau o raita prin Ro. Din pacate toate actele romanesti le am expirate. Pot ajunge in Romania cu tarjeta de rezident? Pot cumpara acolo locuinta cu tarjeta? Nu de alta dar in Ro nu mai am nimic, iar buletin nu pot face, fara o locuinta stabila. Locuinta stabila este in Sp. Pot face buletin Romanesc cu locuinta in Spania?
Ceea ce nu te omoara te face mai puternic.

Offline traducator

• Plutonier
  • Mesaje postate: 28
    • Cabinetul Traducatorului
    • Adresa de email
Re: Ma pot identifica in Romania cu tarjeta de rezident?
« Răspuns #1 : 16 Iulie , 2010, 11:10:16 a.m. »
   Sunt curios.  M-a apucat melancolia si dorul, as vrea sa dau o raita prin Ro. Din pacate toate actele romanesti le am expirate. Pot ajunge in Romania cu tarjeta de rezident? Pot cumpara acolo locuinta cu tarjeta? Nu de alta dar in Ro nu mai am nimic, iar buletin nu pot face, fara o locuinta stabila. Locuinta stabila este in Sp. Pot face buletin Romanesc cu locuinta in Spania?

Nu poti cumpara locuinta cu tarjeta de residente.

Poti sa-ti faci "pasaport CRDS-pentru cetateni cu domiciliul in strainatate", la consulatul romanesc sau in tara. Atunci nu vei mai avea buletin.

Daca poti calatori cu tarjeta??? cel mai bine intreaba la politia de frontiera din aeroport.

Offline samy

• Membru
  • *
  • Mesaje postate: 2
« Răspuns #2 : 03 Aprilie , 2012, 22:08:19 p.m. »
din cite stiu rezidenta nu e valida fara buletin sau pasaport nici aici in spania

Offline kalia.eu

• Plutonier-major
  • Mesaje postate: 52
« Răspuns #3 : 03 Aprilie , 2012, 22:20:45 p.m. »
binenteles ca NU.

Comunitatea Romanilor din Spania - Spania Romaneasca

« Răspuns #3 : 03 Aprilie , 2012, 22:20:45 p.m. »