• Welcome to Comunitatea Romanilor din Spania - Spania Romaneasca. Please login or sign up.

25 July , 2021, 20:49:57 pm

News:

Sistemul de popularitate a fost perfectionat. Astfel in functie de numarul mesajelor postate pe forum veti urca in grad. Gradele sunt asemanatoare celor din armata, singurule diferente sunt ca gradul cel mai mic se numeste "Membru" iar gradul suprem se numeste "Vip". Pentru a urca la un nivel superior este nevoie sa postezi 25 de mesaje.

casatorie la consulat Madrid

Started by kalia.eu, 02 December , 2011, 18:28:10 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

kalia.eu

Buna ziua
Am programare pt a ma casatori civil la consulat la inceputul anului viitor. Am toate actele necesare mai putin certificatul medical prenuptial (certificado medico oficial de culoare galbena). Cum se poate face rost de un astfel de certificat (varianta cu medicul de familie este exclusa, cica in Madrid au dispozitie sa nu elibereze astfel de certificate).
S-a casatorit cineva recent la consulat in Madrid, cat timp dureaza toate povestea.
Alta problema sunt cei 2 martori romani pe care trebuie sa-i avem in ziua casatoriei. Daca nu cunoastem pe nimeni roman, se poate ca cei de la consulat sa se puna ei de martori?

Multumesc anticipat!