• Welcome to Comunitatea Romanilor din Spania - Spania Romaneasca. Please login or sign up.

24 September , 2021, 01:44:54 am

News:

Sistemul de popularitate a fost perfectionat. Astfel in functie de numarul mesajelor postate pe forum veti urca in grad. Gradele sunt asemanatoare celor din armata, singurule diferente sunt ca gradul cel mai mic se numeste "Membru" iar gradul suprem se numeste "Vip". Pentru a urca la un nivel superior este nevoie sa postezi 25 de mesaje.

asistenti medicali in spania

Started by neacsu, 01 November , 2006, 09:56:38 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

MARIA-CRISTINA

:-* :-* :-* :-* :-* ;) :)BRAVO,BRAVO,FETELOR CARE AU REUSIT SI SUCCES CELOR CARE NU AU REUSIT DAR VOR REUSI CU PRACTICA,NU VA DESCURAJATI SI CAPUL SUS,,CE SA ZIC YO NU AM DAT EX DAR AM FOST ALATURI SI SIMTIT,, CON TODA MI ALMA,,AM SUFERIT SI YO ALATURI DE VOI PT TOT CE SUNTETI SI CAT DE UMANE,GLUMETE SI INVINGATOARE IN TOT,,VA APRECIEZ PE TOATE SI SPER SA REUSIM SA-I DAM GATA CU TITLUL NOSTRU,,ENFERMERA DE CUIDADOS GENERALES,, ;) ;D FELICITARI SI FETELOR DI VALENCIA CARE AZI ASTAPTA RASPUNSUL :-* :-* :-*OHALA CA L-AU LUAT TOATE,SPER SI RAMONA :-*VA POOP FETELOR SI INCA O DATA ,BRAVOOOOOOOO SI FELICITARIIIIIII LA TOATE    MA BUCUR FFF MULT PT VOI. :) :-*
,,El verdadero amor se recibe cuando te lo dan,no cuando lo pides,,

ktina

Fetelor in Santander nu a iesit nici un Apt !!! E vreo fata de-a noastra pe acolo ? Stie cineva cite candidate au fost ?
Iar Admin - dragut ca dintotdeauna  ;) Sper sa fi fost cu noroc pentru fetele noastre .

cameliamary

AU FOST 4 CANDIDATI IN SANTANDER.....ASTIA SINT DEJA NESIMTITI SA NE TINA CU SUFLETUL LA GURA >:( >:( ANIMO ,VA ZIC VOUA FETELOR CELE CARE ATI MAI RAMAS CA EU SINT CU NERVII LA PAMINT.... MAI E CINEVA DE LA FUNDACION JIMENEZ DIAZ , MADRID?

doinelia

Cum e posibil sa se corecteze 3 zile cateva expediente si sa nu fie nici una apta?
Tot acest examen si corectarea insasi este o mare bataie de joc la adresa noastra.Cate fete au fost in santander?

corina39

ESTE CINEVA CU LICEU SANITAR CARE A DEPUS ACTELE LA MINISTERUL SANATATII???

ktina

Dupa cum vad eu , ar trebui sa ne inarmam cu rabdare , Cameliamary , ca astia nu au de gind sa afiseze si celelalte centre ; Dzeu mai stie cum vom rezista pina miine , daca le vor afisa miine ...M-au surprins tare cei din Santander !!!!

erofei nina

vai de mine..in Santander nici un apt!!!!  (din 4)  Dumnezeule, eu voi da acolo cand mi-o veni randul...sper sa se schimbe comisia!

doinelia

Eu sunt cu liceu sanitar terminat in 1991 si an de echivalare si mi-au dat de la ministerul sanatatii certificatul de conformitate.

cameliamary

FETELOR ESTE DEJA ORA 15 SI NU CRED CA VOR MAI AFISA VREUN REZULTAT...NU AVEM DECIT SA AVEM RABDARE CACI MULT A FOST PUTIN A RAMAS . VA PUP SI SA NE AUZIM CU BINE. :-* :-* :-*

doinelia

Adica gata pt azi?Au obosit astia?Eu nu mai rezist inca o noapte!S-au blocat la sfarsit ptr 4 centre cate au mai ramas?De toata jena!!!Inca o data felicitari ptr cele ce au aprobat!

ktina

Asa e , pentru azi s-a terminat ; Nu avem alternativa , alta noapte de insomnie , ginduri , stres ; Speram sa fie pentru miine , au mai ramas 5 centre !!!  Poate reusim sa stim ceva si de Ramona Elena ; Felicitari tuturor ,indiferent de rezultat !

corina39

NU M-AM EXPRIMAT CORECT...AM VRUT SA INTREB ,DACA ESTE CINEVA CU LICEU SANITAR CARE A DEPUS ACTELE AICI, IN MADRID,LA MINISTERUL SANATATII???

lilimaena

Ii multumesc mult administratorului si pe deasupra sunt si fericita pentru ca am luat.La mine acasa deja e petrecere. :D Multa bafta tuturor in continuare...Unde sunt restul din Valencia?....Ramona....Cristinat...Eu sunt aici datorita voua.Sper sa va vad curand.

cameliamary

FELICITARI LILIMAENA :-* :-* :-*...NOI CELE CARE INCA MAI ASTEPTAM NE VEDEM MAINE .VA PUP FETELOR SI SOMN USOR LA NOAPTE. :-* :-* :-*

lorica

unde se fac cursurile de echivalare, va rog sa-mi spuneti si mie, sunt din Madrid... ms

cameliamary

cursuri de echivalare? cum adica ,nu te inteleg?

cameliamary

FETELORRRRRRRRRR...S-A AFISAT JIMENEZ DIAZ.....SINT FERICITA ...AM APROBAT ...UITATI-VA REPEDE ;D ;D :-* :-* :-*

kali

Happy!!!!!! Am luat si eu! Multumesc Doamne!

lorica

la ce examen asteptati rezultatele ca nu stiu despre ce e vb?

lorica

kynderica

buna feelor felicitari pt cele care au uat examenul !!!!
certficatul de una conduitaeste adeverint de malpraxis..cares elobereazade la oamr cu copia dup certificatul de membru(libera practica a fost shimbacu un certificat de membru)costa 1mil jumat si il a oricui nu tebuie procura mie mi la luat mama doar cu copia.

kali

Lorica, citeste forumul de la inceput! Pe data de 13 februarie am avut examen teoretico-practic pentru a ne recunoaste diplomele de asistenti medicali, ca sa putem lucra. Si rezultatele se afiseaza pe site-ul Ministerului Educatiei de aici.
Felicitari tuturor fetelor, da... am zis TUTUROR! Va pup pe toate si va doresc mult succes in continuare!

kali

Si multumesc Lunera, pentru tot optimismul tau! Felicitari... esti o invingatoare in toate!

erofei nina

Ramona...ce-i cu tine!? ma tii cu sufletul la gura....unde esti....nu te-am vazut astazi...si nu cred ca ai putut sta deoparte de forum..decat daca s-a intamplat ceva rau!

Lorica...nu se fac cursuri de echivalare in Spania! fetele care au dat examen au depus actele (in perioada 2007-sept2009)  pentru echivalare si au intrat la ,,masuri compensatorii,,  adica dau examen sau fac 4 luni de practica (asta dupa ce astepti muuuuuuuuuult timp)!

Kyderica..tu ai depus acel certificat de buna practica medicala si ti-au zis ca e bun? pentru ca mie mi se spune ca nu este vorba despre certificatul de malpraxis...? nu stiu ce sa mai cred...acest certificat de malpraxis nu costa un milion jumate ci in functie de suma asigurata..eu de exp., am cerut suma minima si ma va costa 35 ron.

Lunera

Multumesc Kali si te felicit pentru generozitatea si tenacitatea ta si ma bucur mult ca te-am cunoscut. :-* :-* :-* :-

Lunera

Felicitari fetelor!!!!!!!!!!!!!! Am luat si eu  ;D ;D ;D,multumesc lui Dumnezeu!
Va pup pe toate!! :-*

lorica

daca nu am lucrat niciodata in romania am sanse sa dau acest examen'

nusa

FELICITARI FETELOR! ma bucur foarte mult pentru voi  :D

nusa

eurofeinina despre ce certificat vorbesti, banuiesc ca de acea adeverinta de la oammr,

cristinat

bueno!!!!!am luat dar cum am lucrat pana tarziu acuma am ajuns acasa!!!!!am luat si sper din tot sufletul sa reusesc sa gasesc si eu si restul fetelor un serviciu mai bun!!!!!
felicitari ptr. toate fetele-si cele care au luat si cele care nu ptr. curajul pe care l-au avut!!!!!
va puuuuup si astept in continuare noutati despre tot si despre toate!!!!!
animo ptr. toate fetele-si la practica si la cautat serviciu!!!!meritul este la fel de mare si nu va ingrijorati!!!!!!de exemplu eu am inceput solicitarea de omologare din 2001 asa ca.....mai aveti putin si reusiti!!!!si eu imi pierdusem speranta si nu ma mai gandeam ca o sa reusesc vreodata!!!!!sa imi recunoasca  profesia si sa pot lucra ca asistenta-acuma sunt mai aproape de telul propus acum 10 ani!!!!!asa ca ---fruntea sus!!!!!
Acum incepe alta pesadilla!!!!!sa gasim un serviciu in conditii normale si decente!!!!dar oricum primul pas e facut!!!!
Lila ma bucur mult de tot ca ai luat-te pup-mai vorbim!!!!
Ramona ce e cu tine?