• Welcome to Comunitatea Romanilor din Spania - Spania Romaneasca. Please login or sign up.

24 September , 2021, 07:40:19 am

News:

Sistemul de popularitate a fost perfectionat. Astfel in functie de numarul mesajelor postate pe forum veti urca in grad. Gradele sunt asemanatoare celor din armata, singurule diferente sunt ca gradul cel mai mic se numeste "Membru" iar gradul suprem se numeste "Vip". Pentru a urca la un nivel superior este nevoie sa postezi 25 de mesaje.

NIE

Started by marcelinapopa, 11 July , 2012, 09:33:22 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

marcelinapopa

Stie cineva daca imi schimb NIE,mi-l da cu negatie de munca?Il am pe cel actual din 22 iunie 2011 cand inca nu se daduse legea permiselor de munca pentru romani.Acum nu stiu daca sa-l schimb sau sa raman cu cel vechi,n-as vrea sa mi ingreunez situatia.Multumesc anticipat.

kalia.eu

de ce vrei sa ti-l schimbi, ti-a expirat?

marcelinapopa

din cate am aflat de la primarie trebuie sa l schimb dupa un an,n as vrea dar daca trebuie..nu prea am ce face..

kalia.eu

asta era inainte...acum e nelimitat. Daca pe el nu-ti pune o fecha de caducidad nu e nevoie sa-l schimbi, ma gandesc ca ai hartia aia verde-albastra.

gossa

NIE se schimba o data la 5 an ai, chiara daca pe el nu e trecuta nici o data de incetare a valabilitatii. Asa prevede legea. Daca ai NIE din 2011, mai asteapta.
Ma gasiti in facebook: CABINETUL TRADUCATORULUI sau GABINETE DEL TRADUCTOR ANCA NITULESCU sau la adresa: traducator.es.ro@gmail.com. Telefon: 650028599.
www.traduceri-traducciones.eu

Heriberto

salutare
imi puteti spune cum e cu DNI si NIE ?
se poate calcula olline pe internet ?  sau matematic ?
daca stie cineva si vrea sa ma ajute ..va multumesc

Heriberto

buna ziua
ma poate ajuta cineva care e de foarte mult in spania si stie bine cum e cu NEI-ul?
se paote calcula pe internet online ? sau matematic?
va multumesc pt timpul acordat