• Welcome to Comunitatea Romanilor din Spania - Spania Romaneasca. Please login or sign up.

24 July , 2021, 13:30:06 pm

News:

In perioada 1-19 decembrie 2012 forumul a functionat doar partial din cauza unor probleme tehnice. Ne cerem scuze pentru neplacerile cauzate.

Mancarea in spania

Started by danutadd, 29 December , 2008, 14:58:04 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

danutadd

Daca tot a fost Craciunul cine face o fapta buna si ma ajuta si pe mine cu niste info.
Care sunt principalele marci de mezeluri din Spania? si cam care e atitudinea spaniolilor fata de produsele alimentare romanesti, le cumpara de obicei?

PS Am mare nevoie pt un studiu de piata si nu prea gasesc info!

Multumesc frumos si sarbatori fericite

in_the_end

Ptr un 'studiu de piata'...iti cumperi incaltari bune....si'ti faci studiul la fata locului

Cezar

Quote from: danutadd on 29 December , 2008, 14:58:04 pm
Daca tot a fost Craciunul cine face o fapta buna si ma ajuta si pe mine cu niste info.
Care sunt principalele marci de mezeluri din Spania? si cam care e atitudinea spaniolilor fata de produsele alimentare romanesti, le cumpara de obicei?

PS Am mare nevoie pt un studiu de piata si nu prea gasesc info!

Multumesc frumos si sarbatori fericite

Le cumpara si isi ling si degetele dupa aia.  Am magazin de produse romanesti in Asturias si majoritatea clientilor sunt spanioli. Dar trebuie sa cunosti citvia spanioli si le duci (gratis) mostre din tot ce ai mai bun. Daca le place (si le place) imprastie ei vorba.
Ceea ce nu te omoara te face mai puternic.