• Welcome to Comunitatea Romanilor din Spania - Spania Romaneasca. Please login or sign up.

20 October , 2021, 00:06:31 am

News:

In perioada 1-19 decembrie 2012 forumul a functionat doar partial din cauza unor probleme tehnice. Ne cerem scuze pentru neplacerile cauzate.

Spania rampa de lansare

Started by valentin, 11 October , 2006, 11:32:54 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Poate fi Spania rampa de lansare pentru Canada, SUA.......

da
1 (100%)
nu
0 (0%)

Total Members Voted: 1

valentin

11 October , 2006, 11:32:54 am Last Edit: 11 October , 2006, 14:45:38 pm by valentin
Se vorbea la un anumit moment (alt topic) de omu` care pleaca pentru un alt trai (mai bun) in Spania Italia....

Cei care vor sa se intoarca sa traiasca "bulibasheshte" in Romania se duc in Esp sau It shi trag la greu sa faca un ban dupa care vin in Ro i-si cumpara casa, mashina shi incearca sa vada dac` se pot apuca de ceva business. Termina banii shi pleaca unde au facut ceva bani si ... se reia ciclul.

Pana la urma toata lumea urmareshte sa descopere un trai mai bun, nu? Unde?
Acilishica sha, Spa, It, Canada ...

Lautaro

Quote from: valentin on 11 October , 2006, 11:32:54 am
Se vorbea la un anumit moment (alt topic) de omu` care pleaca pentru un alt trai (mai bun) in Spania Italia....

Cei care vor sa se intoarca sa traiasca "bulibasheshte" in Romania se duc in Esp sau It shi trag la greu sa faca un ban dupa care vin in Ro i-si cumpara casa, mashina shi incearca sa vada dac` se pot apuca de ceva business. Termina banii shi pleaca unde au facut ceva bani si ... se reia ciclul.

Pana la urma toata lumea urmareshte sa descopere un trai mai bun, nu? Unde?
Acilishica sha, Spa, It, Canada ...

Prin cele relatate de tine, imi aduc aminte de povestea unui batran.

Era o data un cioben care crescuse un pui de lup.Crezand ca puiul de lup sa domesticit si deacum ii un cane,sara ciobenul il dezlega pe canele lup in speranta ca va pazi stana.De cum se scula ciobenul, gasea o oaie sfasiata. Si tot asa zi de zi,pana ce ciobenul hotarat convins ca lupul ii lup nu cane, il duce in padure.
La dimineata urmatoare,cand se scoala ciobenul, oile tate.

Morala:
Geaba meri afara la munca, te intorci cu bani in speranta ca te restabilesti acasa, daca nu duci lupii din CC al PCR,asa zis parlament si guvern, in padure si ii lasi in capitala.