• Welcome to Comunitatea Romanilor din Spania - Spania Romaneasca. Please login or sign up.

28 October , 2021, 07:29:15 am

News:

Click aici pentru a te intoarce pe portalul Spania Romaneasca. www.SpaniaRomaneasca.com

cetatenia spaniola

Started by take, 08 April , 2012, 12:05:39 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

take

Salut.....poate cineva care este in masura sa-mi de-a informatii privind dobandirea cetateniei spaniole??? Detalii: ma aflu de circa 10 ani in Spania (oficial) si am pe cartea de munca 8 ani lucrati. Nu am datorii la stat nu am cazier, am 35 de ani.

kalia.eu

eu am inteles ca Spania nu admite dubla cetatenie cu tarile din UE, asa ca daca vrei s-o dobandesti trebuie sa rennunti la aia romana. Oirucum sunt si eu interesata.

segifkem

da asa este kalia,spania nu admite dubla cetatenie dar la o cautare pe google se pot gasi mai multe date referitor la asta...

gossa

Quote from: take on 08 April , 2012, 12:05:39 pm
Salut.....poate cineva care este in masura sa-mi de-a informatii privind dobandirea cetateniei spaniole??? Detalii: ma aflu de circa 10 ani in Spania (oficial) si am pe cartea de munca 8 ani lucrati. Nu am datorii la stat nu am cazier, am 35 de ani.

Cel mai potrivit ar fi sa intrebi chiar la ministerul care se ocupa de acordarea cetateniei sau sa consulti o gestoria care se ocupa si de asta. Succes!
Ma gasiti in facebook: CABINETUL TRADUCATORULUI sau GABINETE DEL TRADUCTOR ANCA NITULESCU sau la adresa: traducator.es.ro@gmail.com. Telefon: 650028599.
www.traduceri-traducciones.eu

kalia.eu

daca aflati ceva noutati, postati pe forum, sunt interesata si eu...