• Welcome to Comunitatea Romanilor din Spania - Spania Romaneasca. Please login or sign up.

19 October , 2020, 18:07:48 pm

News:

In perioada 1-19 decembrie 2012 forumul a functionat doar partial din cauza unor probleme tehnice. Ne cerem scuze pentru neplacerile cauzate.

Va rog frumos am nevoie de informatii

Started by ghiocclaudia, 05 May , 2010, 13:05:52 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ghiocclaudia

In primul rand sint disperata.M-am saturat si m-am scarbit de Romania.Nu mai pot sa traiesc in asa hal.Vreau sa plec tara si gandul ma indreapta spre Spania.Aici in tara lucrez ca si contabil si as vrea sa stiu ce sanse sint sa gasesc de munca in Spania.Nu stiu exact ce oras sa zic dar am fratii in Ibiza si acolo fiind insula mica si de munca e mai greu de gasit.Va rog cine poate sa-mi dea sfaturi spre ce sa ma indrept?

LooneybinCEO

Buna,

Din pacate nu va va pot recomanda un anumit oras, deoarece in toata Spania criza se simte foarte tare. Dar poate ca cest link sa va fie de folos. http://ec.europa.eu/eures/main.jsp?lang=ro&acro=job&catId=482&langChanged=true

Succes!

DJ VASILE

DEPINDE IN CE DOMENIU VREI SA LUCREZI SAU CE VREI SA FACI IN SPANIA TOTUL DEPINDE DE TINE.SFATUL MEU ESTE CA DACA STII SA FACI CEVA INCEARCA DAR SA NU VISEZI TREBUIE SA FII FOARTE REALISTA

EP5

in VALENCIA E DE MUNCA
te asteptam cu drag