• Welcome to Comunitatea Romanilor din Spania - Spania Romaneasca. Please login or sign up.

24 September , 2021, 04:45:14 am

News:

Sistemul de popularitate a fost perfectionat. Astfel in functie de numarul mesajelor postate pe forum veti urca in grad. Gradele sunt asemanatoare celor din armata, singurule diferente sunt ca gradul cel mai mic se numeste "Membru" iar gradul suprem se numeste "Vip". Pentru a urca la un nivel superior este nevoie sa postezi 25 de mesaje.

Achizitie imobiliara ca investitie

Started by dprutean, 13 March , 2018, 11:27:14 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

dprutean

Sunt roman stabilit in Germania. Deoarece in Germania preturile imobiliare au crescut nesperat de mult, ma gandesc sa fac o achizitie imobiliara in Spania, ca investitie ( inchiriere permanenta sau sezoniera daca este la plaja ).
Ce parere aveti ? Poate fi o idee buna ?
Ce zone sunt recomandate si care nu ? Am dreptul de achizitie ? Exista riscuri ?
Ma gandesc sa aduca o chirie, iar daca achizitionam ceva la mare eventual poate mai spre pensie mergem si noi vara...
Poate sa fie deasemeni intr-un oras, oricum acolo unde poate fi inchiriata.
Nu ne-am stabilit un plafon de investitie, daca suma este mai mare trebuie sa facem un imprumut sau sa investim 2 familii, ceea ce este posibil.