• Welcome to Comunitatea Romanilor din Spania - Spania Romaneasca. Please login or sign up.

27 October , 2020, 05:00:24 am

News:

Sistemul de popularitate a fost perfectionat. Astfel in functie de numarul mesajelor postate pe forum veti urca in grad. Gradele sunt asemanatoare celor din armata, singurule diferente sunt ca gradul cel mai mic se numeste "Membru" iar gradul suprem se numeste "Vip". Pentru a urca la un nivel superior este nevoie sa postezi 25 de mesaje.

Cum va intelegeti cu soacra?

Started by Maria Cristina, 08 April , 2009, 09:48:08 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Maria Cristina

Sunt multe persoane care se plang ca in momentul in care intraintr-o familie de alta nationalitate, au probleme cu soacrele. De aceea, as fi adresat aceasta intrebare celor care provin din familii mixte in primul rand, dar nu numai. Se intampla si in Spania la fel?

Sunt cumva diferente de cultura peste care nu se poate trece sau sunt soacrele mai tolerante tocmai din acest motiv? Voi ce experiente aveti?

Daca povestile sunt interesante, si sunt convinsa ca sunt asa, am sa scriu un articol pe http://www.sistersmagazine.ro.

Cezar

Eu am soacra romanca si nu ma inteleg cu ea!  Nu conteaza rasa si nationalitatea soacrei.  Conteaza cat ca are... sau nu are. 
Ceea ce nu te omoara te face mai puternic.

LooneybinCEO

Eu ma inteleg chiar foarte bine cu a mea.

Cezar

Quote from: LooneybinCEO on 21 April , 2010, 22:23:38 pm
Eu ma inteleg chiar foarte bine cu a mea.

Esti unul dintre putinii norocosi. :))
Ceea ce nu te omoara te face mai puternic.