• Welcome to Comunitatea Romanilor din Spania - Spania Romaneasca. Please login or sign up.

01 December , 2020, 07:04:07 am

News:

Sistemul de popularitate a fost perfectionat. Astfel in functie de numarul mesajelor postate pe forum veti urca in grad. Gradele sunt asemanatoare celor din armata, singurule diferente sunt ca gradul cel mai mic se numeste "Membru" iar gradul suprem se numeste "Vip". Pentru a urca la un nivel superior este nevoie sa postezi 25 de mesaje.

declaraciones de la renta 2010

Started by nathan-advise, 26 January , 2010, 12:05:10 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

nathan-advise

Se apropie perioada daclaratiilor obligatorii de venit in Spania. Este vorba de perioada 1.04.-30.06. Nu va grabiti sa platiti unui gestor 35, 50 sau 60 € pentru ca sa v-o faca. De cele mai multe ori sunt superficiali si neprofesionisti. Hacienda nu este nici ea de incredere. Anul trecut, spre exemplu, peste 40% din "Borradores de la renta" au fost gresite. Ghici in favoarea cui? HACIENDA!!!!!!!!!
Pentru doar 25 € va garantam o declaratie bine facuta,care tine cont de situatia dumneavoastra exacta, restituindu-va maximum de impozite posibil.

pentru mai multe detalii, vizitati nathan-advise.es.tl, sau scrieti la [email protected]

benu

Eu va recomand sa va duceti la Hacienda, si daca nu sunteti obligati sa faceti declaracion de la renta, adica nu depasiti 21.000 € pe an (parca asta era baremul) sau nu ati lucrat in acelasi an in 2 firme, sa nu o faceti.

Pentru ca odata ce ati facut-o va trebui sa declarati toate intrarile de capital, indiferent ca ati facut un ciubuc, o chapusa, tot ce trece prin banca va fi inregistrat iar daca sunteti prinsi ca mintiti amenzile sunt destul de usturatoare.

Totusi recomand sa faceti declaracion de la renta celor care au locuinte si platesc un credit ipotecar foarte mare, iar salariile le au mici. In acest caz Hacienda (Agencia Tributaria) va va restitui o suma frumusica de bani care v-au fost retinuti ca IPRF din nomina.

Este recomandabila sa mergeti la un consultant (Gestoria) , dar nu obligatoriu o puteti face si singuri mergand la Hacienda ei va vor face calcului daca va iese sa platiti bani sau sa primiti si in functie de asta o puteti depunde.

mândru ca-s român ;)

nathan-advise

Quote from: benu on 26 January , 2010, 12:15:18 pm
Fiecare face, evident, ce doreste. Eu imi ofeream doar serviciile, avand in spate o experienta de 4 ani in declaratiile de venit. In fiecar an intre 300-350 de persoane din localitatea mea de resedinta apeleaza la mine pentru asta si toti sunt multumiti.
Apropo, nu prea inteleg de ce e necesar ca un semianalfabet care scrie mai rau decat un ungur din Covasna, trebuie sa sara imediat in sus, semanand suspiciuni in mintea cititorilor
[/color][/font]

Eu va recomand sa va duceti la Hacienda, si daca nu sunteti obligati sa faceti declaracion de la renta, adica nu depasiti 21.000 € pe an (parca asta era baremul) sau nu ati lucrat in acelasi an in 2 firme, sa nu o faceti.

Pentru ca odata ce ati facut-o va trebui sa declarati toate intrarile de capital, indiferent ca ati facut un ciubuc, o chapusa, tot ce trece prin banca va fi inregistrat iar daca sunteti prinsi ca mintiti amenzile sunt destul de usturatoare.

Totusi recomand sa faceti declaracion de la renta celor care au locuinte si platesc un credit ipotecar foarte mare, iar salariile le au mici. In acest caz Hacienda (Agencia Tributaria) va va restitui o suma frumusica de bani care v-au fost retinuti ca IPRF din nomina.

Este recomandabila sa mergeti la un consultant (Gestoria) , dar nu obligatoriu o puteti face si singuri mergand la Hacienda ei va vor face calcului daca va iese sa platiti bani sau sa primiti si in functie de asta o puteti depunde.

gossa

08 February , 2010, 17:56:14 pm #3 Last Edit: 08 February , 2010, 17:58:26 pm by gossa
Quote from: nathan-advise on 26 January , 2010, 12:05:10 pm
Se apropie perioada daclaratiilor obligatorii de venit in Spania. Este vorba de perioada 1.04.-30.06. Nu va grabiti sa platiti unui gestor 35, 50 sau 60 € pentru ca sa v-o faca. De cele mai multe ori sunt superficiali si neprofesionisti. Hacienda nu este nici ea de incredere. Anul trecut, spre exemplu, peste 40% din "Borradores de la renta" au fost gresite. Ghici in favoarea cui? HACIENDA!!!!!!!!!
Pentru doar 25 € va garantam o declaratie bine facuta,care tine cont de situatia dumneavoastra exacta, restituindu-va maximum de impozite posibil.

pentru mai multe detalii, vizitati nathan-advise.es.tl, sau scrieti la [email protected]

Fara suparare, oare nu sunteti si voi "superficiali si neprofesionisti"?
Ma gasiti in facebook: CABINETUL TRADUCATORULUI sau GABINETE DEL TRADUCTOR ANCA NITULESCU sau la adresa: traducator.es.ro@gmail.com. Telefon: 650028599.
www.traduceri-traducciones.eu